• BIST 109.050
 • Altın 153,540
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  Başkan Kamacı'ya davet

  13.08.2009 14:59
  Didim Belediye Meclisi’nin Ak Partili üyeleri, Belediye Başkanı Mümin Kamacı’nın Ağustos ayı meclis toplantısında sarf ettiği Uzo ve Sistaki sözlerine tepki gösterdi.
  Başkan Kamacıya davet
  Başkan Kamacı'ya davet Başkan Kamacı'ya davet Başkan Kamacı'ya davet

  AK Parti Didim Belediye Meclis üyeleri Kadir Karakaya, Figen Cevrem Gürsoy, Burhan Çolak ve Atilla Milor, yaptıkları yazılı basın açıklamasında Belediye Başkanı Mümin Kamacı"nın Ağustos ayında yaptığı konuşma tarzını eleştirirken, Başkan Kamacı"nın Belediye Meclis üyeliği dönemindeki uygulamaları açıklamasını istedi.
  AK Parti Didim Belediye Meclis üyeleri yaptıkları ortak açıklamada; “Ağustos 09 ayında yaptığınız meclis toplantısında, tutumuzla ilgili değerlendirmenizi yerel gazetemizde okuduk. Özellikle konuşmanızın sonundaki tehditkâr üslubunuzu size yakıştıramadık. Günümüz yöneticilerini ben kelim, be inatçıyım, ben kindarım, beni desteklemeyen benimle çalışmaz zihniyetinden uzak durmalıdır. Kendisinin çağdaş olduğunu söyleyen insanlara yakışmaz.1999–2004 yılları arasında halkımız size de muhalefet görevi verdi. O dönemde alınan meclis kararlarından kaç tanesinde evet oyunuz var açıklayınız. Yunanistan gezinizle ilgili olarak, Meclis Üyemiz Burhan Çolak ilgili meclis yönetmeliğini okuyarak sizden açıklama istedi. Siz ne yaptınız. Başkanlık makamına yakışmayacak ciddiyetsiz bir tavırla orada içtiğiniz Uzoları (Yunan Rakısı) anlattınız. Yediğiniz içtiğiniz sizin olsun bizi ilgilendirmez. Oralarda Didim için neler yaptınız onu anlatınız. Borç batağı haline getirdiğiniz Didim Belediyesinin olanaklarıyla(isteseydiniz)Yunanistan"a gitmeyi kendinize yakıştırıyorsanız yasal hakkınız kullanabilirsiniz. Yok, kendi olanaklarınızla hafta sonu turistik gezi için Yunanistan"a gidip uzo içip, sirtaki oynayacaksanız bizden izin almanıza gerek yok sayısal çoğunluğunuz var buyurun gidin” sözleriyle eleştirdiler.
  Başkan Kamacı"nın belediye meclis üyeliği dönemindeki uygulamalarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunması gerektiğinin altını çizen AK Parti"li meclis üyeleri, “Bu vatandaş sizi affetti belediye başkanı yaptı bizi de affeder. 1999–2004 yıllarında arıtma tesisinin elektrik hatlarının yapılması için alınan meclis kararında evet oyunuz var mı, yok mu? O karar alınmasaydı, bugün arıtmaya deniz deşarjı yapma gibi bir sorunumuz. olmayacaktı. Deniz deşarjını yapımını iptal eden meclis kararını siz almadınız mı? Bu kararı niye aldınız açıklar mısınız? Yüklenici firma Vinsan"ın, teminat mektupları zamanın nakde döndürülerek deniz deşarjı işlemi yapamaz mıydınız? Yoksa teminat mektuplarını nakde döndürecek bir eleman görevlendirdiniz de yapamadı mı? Deniz deşarjı yapma işlemine bizce şaibe karışmıştır. Doğuş İnşaat Genel Müdürü Erdem Bey, deniz deşarjı işlemini yapacaklarını söylemiştir. Malzemeyi Belediyenin alacağını söylediğini biz duymadık. Ayrıca bu büyük külfeti Doğuş İnşaat neden yükleniyor acaba açıklama bekliyoruz.Parke taşlarını imalatı konusunda söyleyecek bir şey yok. Didim"in kalkınmasının en yüksek hızda olduğu dönemde kapasite arttırmayı niye düşünmediniz. İdeolojik akrabalardan alış-veriş dönemi sona mı erdi.
  Biz AK Parti"li olarak her getirdiğiniz konuya hayır diyeceğiz diye ön yargılı değiliz. Geçen meclis kararlarında bu durumu belli ettik” diye konuşturlar.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim