Gerçekleştirilen toplantıya Kuşadası’nda yaşayan emekliler yoğun ilgi gösterdi. Toplantıya belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri de katıldı. Başkan Günel, toplantının başında emekli hemşehrilerine görevde oldukları 5 yılda Kuşadası’nda yaşama geçirdikleri projeler, alt ve üstyapı yatırımları ile sosyal yardımlar hakkında bilgi verdi. Daha sonraysa kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Türkiye’de ekonomik krizin olumsuz etkilerinin 2024 ve 2025 yılında çok daha fazla hissedileceğine dikkat çeken Başkan Ömer Günel, “Kuşadası Belediyesi olarak biz de Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere yakacak ve gıda kolisi, çocuklarımıza süt, ilkokul öğrencilerimize beslenme çantası, üniversite öğrencilerimize ise eğitim desteği ve ücretsiz akşam yemeği veriyoruz. Belediyemizin bütçesinden bir sonraki görev dönemimizde sizlere de daha fazla pay ayıracağım” dedi.

Emeklilerin her zaman yanında olacaklarını ifade eden Başkan Günel, “İhtiyaç duyulan mahallelerde, emeklilerimiz için hizmet verecek olan İkinci Bahar Merkezi isimli sosyal donatı alanlarını hizmete açacağız. Bunlardan ilki Davutlar Mahallesi’nde diğeri de Kuşadası Yaşam, Kültür ve Spor Merkezi’nde hizmet verecek. İçinde açık hava sineması, kafeterya, dinlenme alanları, toplantı odası, sağlık odası ve kitap kafe gibi üniteler olacak. Bu merkezlerde emeklilerin ihtiyaçlarına yönelik çoğu hizmet ücretsiz olarak verilecek. Ayrıca Adalı Kart ve Kantin Kart’tan sonra emeklilerimize çeşitli avantajlar sunacak olan ‘Emekli Kart’ projesini gerçekleştireceğiz. Davutlar Mahallesi’nde termal suyumuzun bulunduğu alanda 140 kişilik bir huzurevi inşa etmeyi planlıyoruz. Bu tesisin günübirlik imkanlarından da emeklilerimiz ücretsiz olarak yararlanacak” diye konuştu.(İHA)

Efeler'den İncirliova'ya trafik ışığı sayısı 9’a yükseldi Efeler'den İncirliova'ya trafik ışığı sayısı 9’a yükseldi

A W162933 02A W162933 01A W162933 04A W162933 03