• BIST 101.447
 • Altın 275,440
 • Dolar 5,6965
 • Euro 6,2970

  Başkan Fuat Öndeş’ten Özlem Çerçioğlu’nun otomobil fabrikasına çağrısına destek

  18.08.2019 15:03
  Türkiye ve Bulgaristan arasında bir süredir yaşanan Volkswagen’in yeni fabrikasının nerede kurulacağı tartışmasına Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da dahil oldu.
  Başkan Fuat Öndeş’ten Özlem Çerçioğlu’nun otomobil fabrikasına çağrısına destek
  Başkan Fuat Öndeş’ten Özlem Çerçioğlu’nun otomobil fabrikasına çağrısına destek Başkan Fuat Öndeş’ten Özlem Çerçioğlu’nun otomobil fabrikasına çağrısına destek Başkan Fuat Öndeş’ten Özlem Çerçioğlu’nun otomobil fabrikasına çağrısına destek

  Lojistik ve stratejik öneme vurgu yapan Başkan Öndeş, sözlerine şöyle devam etti:
  “Fabrika kurulması için en önemli şart kurulacak yerin ulaşım yolları üzerinde olmasıdır. İlçemiz ve özellikle de Ortaklar tam da bu anlamda tüm kara ve demiryollarının geçtiği bir kavşak noktasıdır. Bunlara ek olarak Milas ve Adnan Menderes havaalanlarına yakın olmamız bir diğer önemli faktördür. İlçemizin önemli deniz ile hava limanlara yakınlığı ve ulaşım yolları üzerinde olması lojistik anlamda büyük bir avantajdır. Ayrıca ilçemizden geçen demiryollarından kurulacak olan özel organize sanayi bölgesine bağlantı demiryolu hattı çekilmesi için protokol bulunmaktadır. Bu hat sayesinde firma ürünlerini yükleme noktalarından demiryolları aracılığı ile limanlara kolaylıkla ulaştırabilecek ve bu durum lojistik açıdan büyük kolaylık sağlayacaktır. Özetle ilçemiz tüm şartları fazlasıyla yerine getirmektedir. Bu fabrika için en büyük adaylardan biriyiz. İlçemizi ekonomik anlamda canlandıracak ve binlerce kişiye istihdam sağlayacak böyle büyük bir proje için elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız. Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na desteğimiz tamdır.”

   

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim