Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Çine’de üreticilerle ve Çine Pazarı’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Çine’de üreticilere seslenen Başkan Çerçioğlu, Aydın’ın ekonomisinin yarısının tarıma dayalı olduğunu hatırlattı. Başkan Çerçioğlu, üreticilerin girdi maliyetlerinin ne kadar yüksek olduğunu bildiklerini belirtip her zaman üreticinin yanında yer aldıklarının altını çizdi.

Aydın Valiliği’nin “Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” devam ediyor Aydın Valiliği’nin “Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” devam ediyor

Üreticilere seslenen Başkan Çerçioğlu; "Üreticinin girdi maliyetlerinin yüksekliğini hepimiz biliyoruz. Bizler her zaman üreticinin yanında olduk. Tarlada kalan her ürünü ederinde satın aldık ve ihtiyaç sahiplerine verdik. Şimdiye kadar gübre, koyun hibesinde bulunduk. Vatandaşlarımızı hep bir tuttuk. Hep adil ve eşit davrandık" dedi.

Aydın’da sosyal belediyeciliği tam anlamıyla uyguladıklarının altını çizen Başkan Çerçioğlu, hedeflerinin bunu tüm Türkiye’ye yaymak olduğunu söyledi. Başkan Çerçioğlu, "Türkiye’de çok ciddi bir yoksulluk var. Tencerenin ne kadar zor kaynadığını kadınlarımız çok iyi biliyor" ifadelerini kullandı.

Başkan Çerçioğlu Çine’de vatandaşlarla buluştu1

Çine Pazarı’ndan alışveriş de yapan Başkan Çerçioğlu, pazarcı esnafına hayırlı işler diledi. Çine ziyaretinde Başkan Çerçioğlu’na Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer ile Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayı Ziya Yılmaz eşlik etti.