• BIST 105.878
 • Altın 162,584
 • Dolar 3,9138
 • Euro 4,6361

  Başkan Atay'dan sorular

  03.02.2009 17:30
  AK Parti Aydın İl Başkanı Mehmet Sadık Atay, MHP Aydın İl Başkanı Hasan Muti’nin Kültür ve Turizm eski Bakanı Atilla Koş ve AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem hakkında sarf ettiği sözlere tepki gösterdi.
  Başkan Ataydan sorular
  Başkan Atay'dan sorular Başkan Atay'dan sorular Başkan Atay'dan sorular

  Muti"nin açıklamalarını üzülerek okuduğunu kaydeden Atay, Muti"nin iddialarının gerçek dışı teoriler olduğunu savundu.
  57. hükümet döneminde çıkartıldığı iddia edilen “Hipermarketler şehrin 5 kilometre dışına çıkmalı” hükmü ile ilgili olarak Muti"nin yaptığı açıklamaların gerçek dışı olduğu ileri süren AK Parti İl Başkanı Atay, “Sayın Muti hükümden neyi kastediyorsunuz? Kanun maddesi mi demek istiyorsunuz? Olmayan bir kanunu varmış gibi gösterip, Aydın halkını yanıltmaya mı
  çalışıyorsunuz? Lütfen İddia ettiğiniz hüküm eğer varsa tarih ve sayısını kamuoyu ile paylaşır mısınız? Migros, Tansaş ve Gima gibi marketlerin Aydın"da şehir merkezinde açılmasını sağlayan dönemin Belediye Başkanı Hüseyin Aksu değil midir? TARİŞ kooperatifine ait olan alanı; dönemin belediye başkanı olan ve belediye meclisinde "Ticaret Alanı" olarak imar durumunu değiştiren Hüseyin Aksu değil midir? Şehrin merkezine hipermarketlerin açılmasına önderlik eden adeta teorisyeni olan Hüseyin Aksu, Aydın esnafına sıkıntılı günler yaşatmıştır ve yaşatmaktadır. Hüseyin Aksu"nun sebep olduğu bu durumu görmezden gelen ve bu vebali bizlere yüklemeye kalkan zihniyeti kabul etmemiz mümkün değildir. Aydın halkı balık hafızalı değildir. Aydın halkını yanıltarak siyaset yapılması etik değildir” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim