• BIST 109.330
 • Altın 155,771
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Başbuğ'a destek verdi

  16.10.2008 16:26
  Erdoğan : Biz doğru yerde duruyoruz
  Başbuğa destek verdi
  Başbuğ'a destek verdi Başbuğ'a destek verdi Başbuğ'a destek verdi

  Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un açıklamalarına destek verdi ve "Biz doğru yerde duruyoruz" dedi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Terörle mücadelenin başarısı birlikte ortak bir kararlılıkla karşı durmamıza bağlıdır. Genelkurmay Başkanımız da haklı olarak buna vurgu yapmıştır. Elbette basın hürdür. Eleştirme hakkı da vardır.

  Buna mukabil kendilerine yapılan eleştirilere de cevap hakkı vardır. Verilen cevabın üslubundan ve sertliğinden şikayet edenler önce dönüp bir de kendilerine baksınlar. Hiç ayna karşısında durmadan bu süreci devam ettirme hakkına da sahip değiller. Özgür basının da uymak zorunda oldukları meslek ahlak kuralları var" dedi.

  Erdoğan "Teröre karşı hepimiz aynı safta olmalıyız. Bu bir seçim değil, insani, ahlaki ve hukuki bir zorunluluktur. Kimse terörü cesaretlendirme hakkına sahip değildir, olamaz. Biz haklıyız ve doğru yerdeyiz. Gerisini yanlış yerde olanlar düşünsün" diye konuştu.

  Erdoğan, "Teröre karşı hepimiz aynı safta olmalıyız. Bu bir seçim değil, insani, ahlaki ve hukuki bir zorunluluktur. Kimse terörü cesaretlendirme hakkına sahip değildir, olamaz" diye konuştu.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu mücadelede (terörle mücadele) zafiyete, tereddüte asla yer yoktur. Kimse
  hükümetimizi, güvenlik kuvvetlerimizi, zaaf ve tereddüt içinde göstermeye yeltenmesin" dedi.
  Başbakan Erdoğan, Olimpiyat Oyunları-Paralimpik Oyunları"nda madalya alan sporcuları kabulünde yaptığı konuşmada, toplantının gündemine geçmeden önce bir iki hususu açıklığa kavuşturmakta yarar gördüğünü belirterek, şunları söyledi:
  "Türkiye çeyrek yüzyıldır bölücü bir terör belasıyla mücadele etmektedir. Hiç bir insani değer tanımayan terör örgütü, insanlarımızın canına, malına, huzuruna, refahına, birlik ve bütünlüğümüze kastetmektedir. Her şeyden
  önce kimse bunu aklından çıkarmamalıdır. Bu mücadelede zafiyete, tereddüte asla yer yoktur. Kimse hükümetimizi, güvenlik kuvvetlerimizi, zaaf ve tereddüt içinde göstermeye yeltenmesin. Bu uğurda gencecik evlatlarımızı şehit verdik. Kadın, çocuk, yaşlı insanlarımızı kurban verdik. Canımız yandı, ciğerimiz yandı ve hala yanıyor.
  Bu millet için, bu vatan için, bu bayrak için dün gece Kavaklı"da, ondan önce Diyarbakır"da, ondan önce Aktütün"de, ondan önce yine ülkemizin değişik yerlerinde şehit düşen bu eşsiz kahramanları huzurlarınızda selamlıyorum.
  Allah"tan rahmet diliyorum. Bu arada tabii gazilerimiz oldu. Yüzlerce, binlerce... Onlara da Allah"tan şifalar diliyorum. Vatan topraklarının dört bir yanında nöbet tutan bütün evlatlarımızın tek tek alınlarından öpüyorum. Acımız büyük. Davamız da büyük. Terör karanlığını yok edinceye kadar bütün bölgelerimize, bütün şehirlerimize, bütün evlerimize huzurun, birliğin, kardeşliğin, özgürlüğün ve refahın aydınlığını götürmekte kararlıyız. Bu bireysel olarak yapacağımız bir iş değildir. Bu, milletçe hep beraber yapacağımız bir mücadeledir. Burada asla zafiyete, asla tereddüte, asla şüpheye kapılmadık, kapılmayacağız. Hiçbir şey için olmasa bile, bunu ölümsüzlüğe koşan kahraman şehitlerimizin aziz hatırası için yapacağız." Terörle mücadelenin çok boyutlu bir mücadele olduğunu ve bunu farklı
  yerlere çekenler olabileceğini vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Biz bir gerçeği tespit ederek bunu söylemek zorundayız. Güvenlik kuvvetlerimiz askeri boyutunu kahramanca yürütmektedir. Aynı şekilde polisimiz kahramanca yürütmektedir. Bunu görmemek şehitlerimize haksızlıktır. Onlar birlik ve beraberliğimiz için şehit düştüler. Eli silahlı teröriste karşı başka bir yol bilen varsa durmasın çıkıp bunu söylesin" dedi.

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim