• BIST 108.489
  • Altın 151,139
  • Dolar 3,6704
  • Euro 4,3242

    Başbakan'a sordu!

    27.08.2009 12:11
    Uzunırmak’tan Başbakan’a soru: Atlantik Konseyi Toplantısına Kaç Dolar Ödediniz?
    Başbakana sordu!
    Başbakan'a sordu! Başbakan'a sordu! Başbakan'a sordu!

    AYDINPOST HABER SERVİSİ - MHP Aydın milletvekili Ali Uzunırmak, ABD"de üç gün boyunca süren Atlantik Konseyi toplantısının ardındaki gizli noktaların açığa çıkarılması amacıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın yanıtlaması için TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

    Uzunırmak"ın Anayasa"nın 98. ve TBMM İçtüzüğü"nün 96. maddeleri gereğince Başbakan"ın yanıtlaması için verdiği soru önergesi:

    1- Washington"da 13–15 Nisan 2009"da Atlantic Council (Atlantik Konseyi) adlı kuruluşça düzenlenen toplantıya, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından resmi olarak görevlendirilmese dahi, Türkiye Cumhuriyeti pasaportu taşıyan kişi veya kişiler katıldı mı? Katıldıysa, kimlerdir? Bu kişiler, hangi kurum, kuruluş, sivil toplum örgütü veya düşünce kuruluşunu temsil etmişlerdir?
    2-Washington"da 13–15 Nisan 2009"da Atlantic Council (Atlantik Konseyi) adlı kuruluşça düzenlenen toplantıya, aslen Türk olup da, başka bir ülke pasaportu taşıyan veya çifte pasaport taşıyan kişi veya kişiler katılmış mıdır? Katılmışsa, kimlerdir? Bu kişiler, hangi kurum, kuruluş, sivil toplum örgütü veya düşünce kuruluşunu temsil etmişlerdir?
    3-ABD"de yapılan Atlantik Konseyi toplantısına katılan kişiler, herhangi bir zamanda, kendileri veya temsil ettikleri kuruluşları, hükümete veya Türkiye"de herhangi bir kurum, kuruluş, sivil toplum örgütü veya düşünce kuruluşuna, rapor veya raporlar sunmuş mudur? Kimler, kimlere sunmuştur? Sunulan raporu veya raporları tam olarak açıklayabilir misiniz?
    4-Washington"da 3 gün süren Atlantik Konseyi toplantısına katılan kişilere, Türkiye Cumhuriyeti Devleti"nin 58.59. ve 60. hükümetleri tarafından veya bu hükümetlerin herhangi bir kurumu tarafından, para ödenmiş midir? Ödenmişse, örtülü ödenekten mi, yoksa yurt dışındaki büyük bir kuruluşla bağlantısı olduğu iddia edilen bir sivil toplum kuruluşu kanalıyla mı yapılmıştır? Kaç kere, Bu toplantıya katılanlardan birine, devlet kurumlarıyla bağlantılı bir sivil kuruluşa danışmanlık yapması karşılığında Türkiye Cumhuriyeti Devleti"nin 58.59. ve 60. hükümetleri tarafından, örtülü ödenekten para verilmiş midir?

    5-Bu toplantıya katılanlardan birine, devlet kurumlarıyla bağlantılı bir sivil kuruluşa danışmanlık yapması karşılığında Türkiye Cumhuriyeti Devleti"nin 58.59. ve 60. hükümetleri tarafından, örtülü ödenekten para verilmiş midir?
    6-ABD"de yapılan toplantının ardından, AKP hükümetinizce, Türkiye"de, birdenbire düğmeye basılmışçasına, harekete geçilmesi, size göre sadece bir tesadüf müdür? Yoksa bunun altında, Türkiye"ye yönelik bir yol haritasının uygulanması beklentisi mi vardır?
    7-Toplantıya katılan, Türk vatandaşlığı taşımayan kişi veya temsil ettikleri kurum veya kuruluşlara, söz konusu rapor veya raporlar veya daha önce direk ve dolaylı herhangi bir alan yada konuda danışmanlık veya lobi faaliyeti gibi herhangi bir çalışma yaptırılmış mıdır? Bunlara istinaden, Türkiye Cumhuriyeti Devleti"nin 58.59. ve 60. hükümetleri tarafından veya bu hükümetlerle bağlantılı veya Türkiye menşeli kuruluşlar tarafından para ödenmiş midir? Ne kadar tutar ve kerede ödeme yapılmıştır?

    Diğer Haberler
  • Hudut karakolları artık drone'la korunacak05 Ekim 2017 Perşembe 04:34
  • iOS 11.0.2 çıktı!03 Ekim 2017 Salı 23:14
  • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
  • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
  • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
  • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
  • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
  • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
  • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
  • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim