• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan CHP liderine, Akaydın çağrısı

  09.08.2017 15:39
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Akaydın'a karşı parti disiplin hukukunu işletmesini istedi.
  Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan CHP liderine, Akaydın çağrısı
  Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan CHP liderine, Akaydın çağrısı Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan CHP liderine, Akaydın çağrısı Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan CHP liderine, Akaydın çağrısı

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ yaptıı açıklamada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın'ı eleştirdi. CHP liderinin  algı operasyonuna yalancı şahitlik yaptığını dile getiren Bozdağ, "Kılıçdaroğlu'nun Focus dergisine verdiği  mülakat Türk ekonomisine ve Türk  turizmine büyük bir darbedir. Büyük bir dinamit koymuştur, bomba atmıştır.  Röportajı okuduğunuz zaman Focus dergisi yetkilisinin sorduğu soruların,  Almanya'nın Türkiye'ye dönük eleştirileri konusunda Almanya'nın beklediği  cevapları almak için sorulmuş sorular olduğunu çok net görüyorsunuz ama ne  gariptir ki bu sorulara Sayın Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin anamuhalefet partisi gibi  değil de Almanya'nın arzu ettiği cevapları, onların arzu ettiğinden de daha iyi  şekilde vermiş ve Almanya'daki bazı çevrelerin Türkiye aleyhine oluşturdukları  algı operasyonuna yalancı şahitlik yapmıştır" diye konuştu. 

  AKAYDIN TEPKİSİ 

  Başbakan Yardımcısı Bozdağ, CHP Antalya Milletvekili Akaydın'ın 15 Temmuz ile ilgili açıklamalarını da eleştirip CHP liderine çağrı yaptı. Bozdağ şunları söyledi: "Darbe teşebbüsüne ve bu gerçekliğe karşı çıkmak, buna 'tiyatro'  demek 80 milyonun aklına, gözüne, kulağına, kalbine, basiretine hakaret etmektir.  Sayın Akaydın, Sayın Genel Başkanı gibi bu darbe teşebbüsüne 'tiyatro' diyerek,  'kontrollü darbe' ifadelerini de kullanan oldu, aziz milletimizin tamamına  hakaret etmiştir, saygısızlık etmiştir. Ben buradan Sayın Kılıçdaroğlu'na, Sayın  Akaydın'a karşı parti disiplin hukukunu işletmesini beklediğimi ifade etmek  isterim. Çünkü bu, aziz milletimize, şehitlerimizin hatırasına, gazilerimize  hakarettir. Şehitlerimizin ruhunu inciten bir hadsizlik, densizlik,  saygısızlıktır. Bunun karşılığında parti iç disiplin hukukunun işletilmesi doğru  olandır. Tabii bunun kararını CHP yönetimi kendi verecektir ama buradan çağrımızı  yapma ve bu konuda CHP yönetiminin tavır takınmasını bekleme hakkına sahip  olduğumuzu düşünüyorum."

   

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim