• BIST 108.489
 • Altın 152,547
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Başbakan Erdoğan'dan açıklamalar

  13.03.2012 13:11
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu.
  Başbakan Erdoğandan açıklamalar
  Başbakan Erdoğan'dan açıklamalar Başbakan Erdoğan'dan açıklamalar Başbakan Erdoğan'dan açıklamalar

  İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

  Hayatın kaybeden vatandaşlarımız Allah’tan rahmet diliyor yakınlarına başsağlığı temennilerimi iletiyorum. İnsanın hayatı ucuz değildir. Yoksulun garibanın hayatı hiç ama hiç ucuz değildir. Milyarlarca liralık yatırımlar yapanların karlar elde edenlerin alın teriyle geçinen işçilerin hayatlarını hiçe saymalarını asla ve asla kabul etmeyiz.

  ADALETE TESLİM EDECEKLER

  Yetim kalan çocukların dul kalan hanımların ahını yerde bırakmayız. Esenyurt’taki acı hadisenin aydınlığa kavuşturulmasının yakın takipçisiyiz. Olayda sorumluluğu bulunanlar en kısa sürede adalete teslim edilecekler.

  İsrail Gazze’ye yönelik katliam girişimlerini sürdürüyor. Açlıkla ilaçsızlıkla yok edemediği Gazzelileri bombalayarak öldürmeye devam ediyor. Şu ana kadar 23 Gazzeli kardeşimiz hayatını kaybetti. Okul yolunda hedef alınan çocuklar da hayatını kaybetti. Afganistan’da bir ABD üssünde Kuran yakılmasıyla başlayan olaylar 16 Afgan’ın katledilmesiyle çok daha ciddi bir hal aldı.

  UMUTLARI DA KATLETTİLER

  Filistin’de, Afganistan’da, Suriye’de insan hakları, insan onuru ayaklar altına alınıyor. Böyle bir gidişin adil olmadığını her fırsatta ifade ettik. Dün de özel temsilci olarak Kofi Annan buradaydı kendisiyle uzun uzadıya bunları görüştük. İşlenen tüm bu cinayetlerin dünyanın geleceğe dair umutlarını da katlettiğini söyledik.

  Yaşananlara rağmen umudumuzu muhafaza etmeye devam edeceğiz. Dik durmaya ve doğruları söylemeye devam edeceğiz. Türkiye olarak gerçekleri gür bir sesle dillendirmeye devam edeceğiz.

  GAZZELİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIM

  İsrail’in insanlık dışı saldırılarına bir son vermeleri çağrısını yineliyorum. Soykırım mağduru olan İsrail vatandaşlarının devlet terörüne dur demeleri çağrısında bulunuyorum. Gazzeli kardeşlerimize de yanlarında olduğumuz hatırlatmak istiyorum.

  Bazı medya mensuplarının Gazeli direnişçileri militan olarak adlandırmalarını anlamıyorum. Onlar militan değildir, sadece topraklarının haklarının korunması mücadelesi veren direnişçilerdir.

  TAHRİK EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

  Nicolas Sarkozy 1915 olaylarını bir seçim malzemesi haline getirdiğinde biz bunu ırkçı bir yaklaşım olduğunu dile getirmiştik. Fransa anayasa komisyonunu tarihi bir hatayı tashih etmesinden sonra Sarkozy daha tehlikeli bir tavır sergilenmeye başladı. yabancı düşmanlığı pervasızca tahrik edilmeye çalışıyor.

  Sarkozy’nin ülkesinden yabancılara karşı tehditkar açıklamaları son derece tehlikelidir. Gazze’de insanlar katledilirken, Afganistan’da insanlar ölürken, Suriye’de bir vahşet yaşanırken Fransa’da yabancı düşmanlığı sergilenmesi insanlık adına utanç vericidir. Avrupalı liderlerin bu tehlikeli tırmanışı görerek tedbir almalarını bekliyoruz. Avrupa’nın yükselen faşizm karlısında sessiz kalması tarihi bir yanlış olacaktır.

  SURİYE

  Suriye’de akan kanın durması için çaba sarf etmeye devam ediyoruz. Kofi Annan’ın girişimlerine destek verdiğimizi şiddete derhal son verilmesi ve siyasi geçiş sürecinin önünün açılması için gerekenlerin yapılması yönünde düşüncelerimizi açıkladık.

  MİNNETLE ANIYORUM

  Dün son derece anlamlı bir yıldönümünü İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 91. yıldönümünü kutladık. 12 Mart 1921’den bugüne kadar Mehmet Akif’in bu dizeleri milletimizin hissiyatını kahramanlığını en güzel şekilde anlatan bir destan oldu. Merhum Akif’e milletçe minnet duygularımızı ifade ediyorum. Başta Mustafa Kemal olmak üzere İstiklal marşını kabul eden meclis üyelerini de minnetle anıyorum.

  Çanakkale Zaferini de önümüzdeki günlerde kutlayacağız. Çanakkale ruhunu da milletçe bir gurur destanı olarak taşımaya devam edeceğimizi buradan ifade etmek istiyorum.

  DÜNYA ATLETİZM ŞAMPİYONASI

  İstanbul’da çok başarılı bir organizasyona imza attık. 172 ülkeden 700 sporcuyu ağırladık. Müsabakalarda başarılı olan sporcularımızı tebrik ediyorum.

  4+4+4 TARTIŞMASI

  Hafta sonu tarihi nitelikteki teklifi kabul ettikleri için Milli eğitim Komisyonu Başkanı ve üyelerini şahsım ve milletim adına tebrik ediyor ve kendilerine teşekkür ediyorum. Kendilerini sağduyulu ve sabırlı tutumlarından dolayı kutluyor maruz kaldıkları saldırılar nedeniyle de geçmiş olsun diyorum.

  Otoriter rejimler okulları bir formatlama merkezi olarak görmüştür. Biz millet olarak bu dikta hevesinin acısını tüm boyutlarıyla yaşadık. Benim çocuklarım da yaşadı. özellikle 1940’lı yıllarda okulların kışla mantığıyla dizayn edildiğini bu millet iliklerine kadar yaşadı.

  BUNLARIN BELGELERİ VAR ELİMDE

  CHP bu ülkede Kuran kurslarını, camileri kapattı. Bunların belgeleri var elimde. CHP milletin dinini öğrenmek için yazılan en basit kitapları okumasını engelledi. Evlerde dahi din eğitiminin önüne geçildi. CHP sadece din eğitimine değil kendi ideolojisi dışındaki her bilgiye engel koydu. Ezanı Türkçe okutma yarışına giren bu CHP değil mi? Bu ülkede DP nasıl bir oy patlaması yaparak seçim kazandı? Ezanı asli yapısına kavuşturmak onun öncelikli hedefi oldu.

  GURUR DUYUYOR MUSUNUZ?

  CHP genel başkanı gittiği her yerde demokrasiden bahsediyor ama kendi kongresinde milletvekili tekme tokat dışarı atılıyor. Ben bu kürsüden CHP’nin geçmişiyle gurur duyduğunu ifade eden genel başkana sordum, Sayın Kılıçdaroğlu İstiklal Mahkemeleri’yle de gurur duyuyor musun. Dersim katliamıyla da gurur duyuyor musun? Yasakladığınız kitaplarla da gurur duyuyor musun? Bu ülkenin kanaat önderlerini ipe çektiğiniz için gurur duyuyor musun? Asılmasına seyirci kaldığınız başbakan ve bakanlardan dolayı da gurur duyuyor musun? Başörtüsü yasağı katsayı uygulamasından gurur duyuyor musun?MHP ile birlikte üniversitelerde başörtülü olarak derslere girmeyi sağlayacak adımı attık bunu Anayasa Mahkemesi’ne götüren CHP oldu. Ama hamdolsun şimdi farklı bir süreci yaşıyoruz. Kime rağmen CHP zihniyetine rağmen yaşıyoruz.

  “TÜKÜRDÜKLERİNİ YALAMANIN VERDİĞİ EZİKLİKLE TBMM’Yİ TERÖRİZE EDİYORLAR”

  CHP’nin geçmişi diye bir şey yoktur. Zira CHP bugüne gelemeye geçmişte yaşayan bir partidir. CHP 1940’tan bugüne gelememiştir.

  Bunlar seçimden sonra Meclis’e gelmeyeceğiz yemin etmeyeceğiz demediler mi? Sonra ne yaptılar. Tıpış tıpış gelip yemin etmediler mi. Çok güzel, biz de onu istiyorduk zaten. Tükürdüklerini yalamanın verdiği eziklikle TBMM’yi terörize etmenin gayreti içindeler.

  “İSTESELER DE İSTEMESELER DE ALIŞACAKLAR”

  Bunlar her on yılda bir yapılan müdahaleye alıştıkları için bugün şaşkınlık içindeler. Bugün bir yerden gelen telefonla adım atan hükümet yok. Karşılarında çetelerin cuntanın bürokratik oligarşinin tehditlerine boyun eğecek bir hükümet yok. İsteseler de istemeseler de alışacaklar.

  Ne diyor Kılıçdaroğlu “Tanklarıyla toplarıyla gelsinler.” Bu ülkede tankla topla ancak siz gelirsiniz.

  "HANGİ DİLDEN ALIYORSANIZ O DİLDEN”

  Birisi de çıkmış ‘Genel Kurulda sizinler hesaplaşacağız’ diyor. Muhasebe hesabı değil herhalde bu. Hangi dilden alıyorsanız o dilden.

  Ak Parti’ye karşı o bildik alışılmış taktiklerini devreye sokuyorlar ne dediler bunlar ‘Ordu göreve’ dediler, ‘genç subaylar rahatsız’ dediler. Darbe mühendislerini partilerinden aday yaptılar. Yargıyı bürokrasiyi etki altına almaya çalıştılar. Artık yağma yok. Biz bu Meclis’e yeter söz de karar da milletin dedik. Kimse kusura bakmasın millet iradesini kimseye çiğnetmeyiz.

  CHP SOKAĞA ÇAĞIRIYOR

  Dışarıdan müdahaleden umudunu kesen CHP ne yapıyor sokağa çağırıyor. Bari bu karda kışta çağırma. CHP seçmenini bu çağrıya prim vereceğini düşünmüyorum.

  28 Şubat sürecinde bu ülkeye bir kesintisiz eğitim dayatıldı. İmam Hatiplerin önünü kesmek için bunu yaptılar. Zenginin çocuğu okusun vali kaymakam bürokrat olsun, yoksulun çocuğu yoksul kaslın diye bu düzenlemeyi yaptılar.

  CHP her ne yaparsa yapsın milletin dilediği olacaktır. Meclis görevini yerine getirecektir.

  “YAŞANANLAR GÖZÜ DÖNMÜŞ CHP’LİLERİN ESERİ”

  Komisyon ve alt komisyon yasa teklifini 91 saat 41 dakika görüştü. Pazar günkü yapılan çalışmaya rağmen bu kadar görüştü. 342 konuşma yapıldı. Ak Parti kaç tane konuşma yaptı. 22 konuşma yaptı. 30’nu CHP’li 15’i de MHP’li üyeler tarafından yapıldı. Komisyon üyesi olmayan 104 milletvekili söz aldı. Bunlardan 94 tanesi CHP’li. Görüşmeler sırasında komisyon üyesi olan ya da olmayan 124 CHP’li konuştu. Hele hele bir tanesi 12 saat aralıksız konuştu.

  “İŞGAL İÇİN GENEL BAŞKANLARI TALİMAT VERDİ”

  CHP Genel Başkanı milletvekillerine SMS göndererek Komisyonu işgal etmesi için bizzat talimat verdi. Pazar günü komisyonda yaşananlar gözü dönmüş CHP milletvekillerinin eserdir. Ama geç geldikleri için komisyonda yer bulamamışlardır. Geç uyanmışlar.

  Yapışkan bant tankını komisyon başkanına fırlatmışlar. Mesele muhalefetin konuşup konuşmaması değil. Mesele muhalefetin benim istediğim olmazsa yaptırmam demesidir. Tüm bunlara rağmen teklif görüşülüp kabul edilmiştir.

  “MHP, CHP’NİN VAGONU OLDU”

  Burada MHP’nin tutumuna da dikkat çekmek istiyorum. Yönetiminden çok ben MHP’ye gönül verenlere seslenmek istiyorum. Gönül verdikleri MHP ne yapıyor. MHP kendi parti tabanının isteklerini göz ardı ederek CHP’ye vagon olmayı tercih etmiştir. Bir kez da statükodan yana tavır almıştır.

  Çocuk okul öncesi ilk 4 ikinci 4 üçüncü 4. diyorlar ki okul öncesi zorunlu olsun. Biz bunların çalışmasını çok yaptık. Siz mezradaki, köydeki bir aileye bu zorunluluğu getirdiğinizde bu aileler bunu nasıl yapacak. Okul öncesini yüzde 11’den aldık yüzde 43’e getirdik.

  İki hafta sonra üçüncü hafta eğitimi yasa teklifi TBMM’ye gelecek.

  "KAPI KAPI DOLAŞIP HERKESİ DİNDAR NESİL YAPACAK DEĞİLİZ"

  Ben kapı kapı dolaşıp 75 milyonu dindar nesil olmasını sağlayacak değiliz. Kalıptan insan geçirecek halimiz yok. Türkiye’de birçok okul var. St. Joseph St Benoit seni niye rahatsız etmiyor. Beni de rahatsız etmiyor. Herkes nereye gidiyorsa oraya gider.

  Dindar olandan çağdaş olamaz mı. Sizin çağdaşlıkta ölçünüz nedir. Başörtüsü ile üniversiteye geleni içeri almamaktır. Ben 3 çocuk diyorum ya CHP bundan da rahatsız olmuş. Hakkında yasa mı var. Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ının temennisidir. İnşallah refah seviyemiz yükselir de daha da fazla isteriz. Bu ülkenin güçlü olması bununla mümkündür.

  Medvedev’le konuştuk döner dönmez bu konuda çalışmalara başladılar. Putin de seçim kampanyasında bunu kullandı.

  4+4’ün ikinci dördünde tercih başlıyor. Hazırlık sınıfında meslek lisesinin eğitim alanı neyse o alanda eğitimi alacaklar. Biz müfredatın hazırlandığını bilmiyoruz ama CHP’liler biliyor. Bakanımız da bilgilendirmelere devam edecektir.

  Milli eğitim sistemi üzerindeki baskında kurtarılmış modernleşme yönünde önemli bir mesafe kat etmiştir. Statükocuların engellemelerine rağmen çıkmasını sağladığınız için çok teşekkür ediyorum.      

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • O manzaralar içimizi sızlatıyordu06 Ekim 2012 Cumartesi 12:50
 • Sucuk ve Salamı karıştıramayacaklar06 Ekim 2012 Cumartesi 12:48
 • 56 yaşındaki ev hanımının yaptığı pes dedirtti!06 Ekim 2012 Cumartesi 12:47
 • Şehit yakınlarına internet indirimi06 Ekim 2012 Cumartesi 12:39
 • Bir top mermisi daha düştü!06 Ekim 2012 Cumartesi 11:51
 • Bisküvi kutusundan tarih çıktı06 Ekim 2012 Cumartesi 10:58
 • Nevşin Mengü rövanşı böyle aldı!..06 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
 • Bu haberi okumadan yola çıkmayın06 Ekim 2012 Cumartesi 10:40
 • 4+4+4ün gerekçeli kararı Resmi Gazetede!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39
 • Başbakan Erdoğanın arıyla imtihanı!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim