• BIST 106.926
 • Altın 151,366
 • Dolar 3,6718
 • Euro 4,3291

  Başbakan Erdoğan sandıkları patlattı

  16.05.2011 18:04
  Başbakan Erdoğan, Ankara'nın Keçiören ilçesinde halka hitap etti.
  Başbakan Erdoğan sandıkları patlattı
  Başbakan Erdoğan sandıkları patlattı Başbakan Erdoğan sandıkları patlattı Başbakan Erdoğan sandıkları patlattı

   

   
  Bir Keçiörenli olarak vatandaşlara seslendiğini ifade eden Erdoğan, ''12 Haziran'a hep beraber yürüyoruz. Emin adımlarla yürüyoruz. 12 Haziran, yeni bir anayasanın, ileri demokrasiye, temel hak ve özgürlüklere geçen yeni bir anayasanın sandıklarda teyidinin yapılacağı bir gün''ifadesini kullandı.
          
  2001'de yola çıkarken Türkiye'yi dört temel taş üzerinde yükselteceklerini söylediklerini belirten Erdoğan, bunların eğitim, sağlık, adalet ve emniyet olduğunu söyledi.
               
  Türkiye'nin şu anda dünyanın onyedinci büyük ekonomisine sahip olduğunu bildiren Başbakan Erdoğan, 2023'te ilk ona girilmesinin hedeflendiğini kaydetti. Erdoğan, ''Ama ne bu CHP'nin, ne de MHP'nin vizyonu buna yeter. Neden? Çünkü hala kuru fasulyede, bisküvide bunlar. Geç onları artık nerede kaldın sen? Doğru, çünkü onlar bize nasıl bir Türkiye emanet etti. Bankaların battığı bir Türkiye'yi bize emanet ettiler. Müflis bir Türkiye. IMF'ye 23,5 milyar dolar borcu olan bir Türkiye. Kim bize bunu devretti MHP, kimle birlikte CHP'nin yavrusu DSP ile beraber. Aynı bunlar, birbirlerinden farkları yok. Biz ödedik. Şimdi 5 milyar dolar borcumuz var. Milliyetçiyiz diyorlar değil mi? Merkez Bankası'nın kasasında ne vardı biliyor musunuz, 27,5 buçuk milyar dolar. Şimdi 95 milyar dolar var. Kim bu milleti seviyor? Biz. İnşallah 100 milyarın üzerinde olacak bu rezerv. Güçlü olmak için buna ihtiyacımız var'' diye konuştu.
          
  -''SANA BAZI HESAPLAR SORDUM''-
          
  Üniversitesi olmayan il kalmadığını, Türkiye genelinde 165 üniversite bulunduğunu anlatan Erdoğan,  son olarak Ankara'nın Çubuk ilçesinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesini kurduklarını söyledi.
          
  Erdoğan, daha önce üniversite öğrencilerine burs olarak ayda 45 lira verildiğini, kendilerinin bunu 240 liraya çıkardığını dile getirdi. Erdoğan, öğrencilere yurtta kalıyorlarsa 150 lira da beslenme yardımı verdiklerini, böylece üniversite öğrencilerine verilen paranın 390 liraya ulaştığını kaydetti. Erdoğan, master öğrencilerine 480 lira, doktora öğrencilerine ise 720 lira verdiklerini belirterek, ''Onlar yokları oynadılar biz ise eğitime en büyük desteği veriyoruz'' dedi.
          
  Sağlık alanında yaptıklarını da anlatan Erdoğan, eskiden memurun devlet hastanesine, işçinin SSK hastanesine, parası olanların da özel hastaneye
  gittiğini, ancak şimdi vatandaşların istediği hastaneye gittiğini, istediği yerden ilacını aldığını söyledi.
          
  Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
          
  ''Ah Bay Kemal ah, neler çektirdin sen bu millete be. Ben de sigortalıydım. Anamızı ağlattın anamızı. Git kuyruğa gir. Kuyruğa girersin, sana bir pusula verirler, numara. Ondan sonra doktor bey sizi muayenehanesine çağırır. Gidersin muayenehaneye para. 8 yıl genel müdürlük yaptı SSK'nın başında. Bize ilaçlarımızı veremiyordu. Şimdi kalkmış her aileye 600 lira vereceğim diyor. Sen bizim ilacımızı veremiyordun, ilacımızı. Her ay SSK olarak benim maaşımdan para kestin bana ilacımı veremedin, ilacımı. Şimdi kalkmış diyorsun ki 600 lira vereceğim. Hesap kim, sen kim? Tutturmuş ben hesap uzmanıyım. Hesap uzmanı olsan ne olacak. Rutine bağlamışlar seni o görevi yapmışsın, ne olur yani. Lider olmak başka bir şey. Şimdi diyor ki televizyona çıkalım. Prim yapmak istiyor. Televizyonlara çıkmayı bırak. Televizyonlara çık tek başına ne söyleyeceksen söyle, o ayrı mesele. Sen benim halkıma doğru olarak, dürüst olarak ne vadediyorsun onu söyle. Mesele bu. Dürüst ol ne yalan konuşuyorsun. Ben sana bazı hesaplar sordum. Dedim ki şu ÖSYM imtihanı yapmadan atamayla aldıkların var. 100'e yakın insan aldın. Bunlar senin akraban mı değil mi? Hangi vasıfla bunları aldın, bunları söyle. Bunların belgeleri bizde var. Zaten birçok şeyi Meclis'te senin yüzünüze vurduk. Ama tabii maalesef utanmak ayrı bir şey. Anlamıyor. Açıkla. Açıklayabildi mi yok.''
   
  Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''mail yoluyla torpil talebi'' iddiasına ilişkin de ''Seni bu tuzağa kim düşürdü? Bu maili sana veren kim, açıkla. Mail atmak mesele değil. Birisi senin adına mail atar. Kılıçdaroğlu için de birisi mail atar. Mail atmak zor değil. Kalk açıkla. Kim seni bu oyuna getirdi? Açıklayamaz. Çünkü devamlı iftira. Şimdi tutturmuş benim bakanlar, milletvekilleri ve partimle ilgili söylediklerimden isim veriyor. Şu bakan, bu bakan. Sana mı kaldı benim partimle ilgili hangi bakanı, hangi milletvekilini niçin aday yapmadığımız, veyahut niçin bir değişikliğe gittiğimizle ilgili değerlendirme? Sana mı kaldı? Bu bizim kendi sorunumuzdur, kendi anlayışımızdır. Biz gerektiğini gerekli zamanda yaparız. Bunun içeriğini de sana açıklamaya bir mecburiyetim yok. Bunların üzerinden rant elde etme derdi ne zamandan beri başladı. Sen kendi işine bak. Bir genel başkandan görevi nasıl aldığın belli. Yürüyen yalansın, yürüyen yalan. Çünkü eski genel başkanını ziyarete gidiyor, ziyaretten çıkıyor 'aday değilim' diyor. Ertesi sabah adaylığını açıklıyor. Duruş var ya o duruş. Duruş çok önemli. Söz, söz çok önemli.''
             
  Keçiören'de dev bir şehir hastanesi projesi hazırladıklarını bildiren Erdoğan, ''İnşallah, öyle zannediyorum ki fevkalade bir durum olmazsa üç yıl içinde bu hastaneyi bitireceğiz. Hastane, yaklaşık 1 milyon 300 bin metrekare üzerinde bir arazide yapılacak'' dedi.
          
  Söz konusu hastanede dışarıda sedyeler üzerinde taşınan hasta görülmeyeceğini, dünyanın en modern hastanelerinden biri olacağını, her şeyin hastane içinde yürüyen merdivenlerle taşınacağını, hastaların sırtta ya da sedyede taşınmayacağını ifade eden Erdoğan, 'ABD'de ne varsa burada da o olacak. Keçiören, Etlik'te başlıyoruz'' diye konuştu.
          
  Erdoğan, kendilerinin proje ile konuştuklarını dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü.
          
  ''Ulaşımda Cumhuriyet tarihinde 6 bin 100 kilometre yol yapıldı; biz sekiz yılda 13 bin 600 kilometre bölünmüş yol yaptık. Hızlı tren Ankara'dan Eskişehir'e gidiyor mu? Büyükşehir Belediyemizin yüzde 41'ini tamamladığı Keçiören Metrosu'nu Ulaştırma Bakanlığı olarak devir aldık. Bunu, biz Bakanlık olarak bakacağız ve süratle bitireceğiz inşallah. Yani iki yıl gibi bir sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Keçiören'in ulaşımda çok ciddi bir sorununu böylece çözeceğiz. Bunun dışında bir de Keçiören'e 15 kilometrelik bir tünel yapacağız, otomobilleri, yerin altına alacağız. Tünelle Eskişehir yoluna çıkışlarını yapacağız. Böylece, Keçiören çok daha rahatlamış olacak.
          
  Ankaramıza bir de büyük stat yapacağız. Artık, bu statlar bize cevap vermiyor ve Ankara'ya da yakışmıyor. Biz, şimdi yakışanını yapacağız. Mevcut hipodromu, Cumhurbaşkanımızın riyasetinde inşallah ulusal-uluslararası bir proje yarışmasıyla bitirip, Ankara'ya yakışır bir proje yapmak suretiyle hipodromu oradan kaldıracağız. Muhteşem bir şeyi de orada yapacağız.''
          
  -''İKTİDAR OLMAK GİBİ BİR DERTLERİ YOK''-
          
  Bunların dışında havaalanı ile Ankara merkeze raylı sistem yapılacağını anlatan Erdoğan, ''Orada da hafif raylı sistem çalışacak. Ankara değişecek, hedefimiz bu'' dedi.
                         
  Biliyorsunuz, ben bunlara bir meydan daha okumuştum; dedim ki 'seçimlerden biz birinci parti çıkmazsak, ben Genel Başkanlığı bırakacağım. Siz birinci parti çıkmazsanız genel başkanlığı bırakmaya var mısınız?' dedim, cevap yok. Niye cevap yok? Çünkü, bunlar yarışa geriden başlıyorlar. Yani, bunların zaten bu ülkede iktidar olmak gibi bir dertleri yok. Bunlar, muhalefete alışmışlar ve o muhalefette de engel olmak, yapılanı bozmak... Başka bir şeyleri yok.''
          
          
  Kuzey Ankara yolu hakkında da bilgi veren Erdoğan, şimdi çalışmaların yolun karşısında devam ettiğini anlattı. Erdoğan, yolun karşı tarafındaki binaların yerel mimari tarzında yapılacağını ifade ederek, ''Benim halkım modern mimariyi de yerel mimariyi de görsün diyoruz. İnşallah, Selçuklu'nun payitahtı Ankara'da...'' diye konuştu.
          
  -''27 GÜN DURMADAN KAPI KAPI DOLAŞMAYA HAZIR MISINIZ?''-
          
  Erdoğan, konuşmasının sonunda seçimlere 27 gün kaldığını anımsatarak, alandakilere ''27 gün durmadan kapı kapı dolaşmaya hazır mısınız?'' diye seslendi. Erdoğan, ''Ben dolaşıyorum siz de dolaşacaksınız. Kapı kapı dolaşacaksınız. 12 Haziran'da sandıkları AK Parti ile patlatmaya var mıyız? Sizin bu coşkunuza, bu heyecanınıza evelallah hiçbir şey dayanmaz'' değerlendirmesinde bulundu.
          
  Erdoğan, alandakilerle birlikte ''Beraber yürüdük biz bu yollarda'' şarkısını söyleyerek, ''12 Haziran ülkemiz, Başkentimiz, Keçiörenimiz, halkımız, inşallah demokrasimiz için, hak ve özgürlükler için, partimiz için hayırlara vesile olsun'' diyerek sözlerini tamamladı.
   
  AA
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim