banner158

Barış Pınarı Harekatı, Sn. Putin, Sn. Tayyip Erdoğan ve Sn Cavit Çağlar, Ankara'da Birileri Özlem Çerçioğlu'na Pusu Mu Kuruyor?

ORDUMUZU MUZAFFER EYLE YARABBİ

Değerli okuyucularım Devletimiz şu anda yedi düvel ile SAVAŞ PINARI diye ifade edilen PKK, PYD, Güneydoğu Anadolu’da bulunan militanlara karşı harekete geçmiştir.

Bu maksat ile Güneydoğu Anadolu’da kurulmak istenen oyunların hepsine karşı çıkmaktadır.

Şanlı Ordumuz Suriye milli ordusu ile Suriye toprak bütünlüğünü sağlamak ve kendi emniyeti için 30 KM lik alanı güvenlik almaya çalışmaktadır.

Bu Maksat ile birlikte Yedi düvel Türkiye Cumhuriyetinin karşısında MACARİSTAN, AZERBEYCAN, RUSYA yanımızda tüm AVRUPA Birliği karşımızda tabii ISRAİL’in ağababası Amerika ise ne yaptığı belli değil.

Bilinen tek şey şer cephesi hep birlikte PKK, YPG Amerika’nın desteğini almış uzunca yıllardan beri bize karşı bu teröristleri desteklemektedirler.

 

Türkiye ise SURİYE’nin toprak bütünlüğü için bunu yaptığını ifade ediyor ancak nedense Suriye devleti ile geçmişte canciğer olan Sayın Tayyip Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı ile temas açıktan kurmuyor.

Sayın Tayyip Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı ESAD ile “Gel kardeşim bak ben senin toprak bütünlüğünü korumak için bu hareketi yapıyorum” dese ve Dünyaya da bunu ilan etse olay bitecek.

 

Hâlbuki

İRAN, RUSYA, TÜRKİYE, SURİYE ASTANA görüşmelerinde bunu yaptılar.

Zaten şu an ASTANA GÖRÜŞMELERİ ve mutabakatı sebebiyle ÇİN de bu ASTANA görüşmeleri sebebiyle Türkiye’nin yanında yer alıyorlar Türkiye’ye yardım ediyorlar.

 

CNN muhabiri değerli kardeşim İSMAİL UMUT ile huduttan telefon ile konuştum. Anlattıkları bunu teyit ediyordu. Ordu yetkilileri ve yabancı gazeteciler ile yaptıkları görüşmelerde Suriye topraklarındaki halklar Sayın Tayyip Erdoğan ile Suriye Devlet Başkanı Esad ile görüşseler bu iş biter diyorlarmış.

Meselenin çıbanbaşı ABD ve Avrupa Birliği, İSRAİL.

 

Tabii Arap Birliği’ne, Filistin’e ne demeli yıllarca Arap ülkelerini el üstünde tutan Filistin için Türkiye’nin başını belaya sokanlar. Arap sevicileri özellikle Sayın Tayyip Erdoğan acaba ne düşünüyor, merak ediyorum.

 

Bazı kendini bilmezler Sn. Tayyip Erdoğan kendi popülaritesini artırmak için bu hareketi yaptı diyorlar. Çünkü Türkiye son aylarda mali sıkıntılar içinde bunun için bu hareketi yaptı diyorlar.

Acaba bu ifadeler doğru mu önümüzdeki aylarda bu hareketin sonuçlarını göreceğiz.

 

Şanlı ordumuzun bu muharebeden alnın akıyla dönmesi en büyük dileğimdir.

 

SN. PUTİN, SN. TAYYİP ERDOĞAN VE SN. CAVİT ÇAĞLAR

 

Okuyucularıma ve genç nesile Cavit Çağlar ağabeyimi tanıtmak isterim.

 

CAVİT ÇAĞLAR KİMDİR?

Cavit Çağlar (d. 1/7/1946, Gümülcine, Yunanistan), Türk işadamı, siyasetçi ve Spor yöneticisi ve Bursaspor Kulübü'nün 10. başkanıdır. Nergis Holding'in sahibidir

Bursa'da yayın yapan Olay TV ve Olay Medya Grubu bünyesinde yayın yapan Olay Gazetesi ve 90,5 Olay FM radyolarının da sahibidir.

Lise mezunudur. XVIII. XIX. ve XX. Dönem Bursa Milletvekilliği ve Devlet Bakanlığı yaptı.

 

1946′te Yunanistan Gümülcine doğumlu olan Cavit Çağlar’ın ailesi 1952 senesinde Türkiye'ye gelip Akhisar'a yerleşmiştir. Maddi sıkıntı yüzünden benzincide çalışıp, araba camı sildiğini söyler.

Babası 1961 senesinde veremden vefat eden Cavit Çağlar, liseyi bitirdikten sonra 1963 senesinde ailesi ile İstanbul'a taşındı ve Cavit Cağlar Mahmutpaşa'da dayısının ayarladığı bir işte tezgâhtarlık yaparak işe başladı. Eski Dışişleri Bakanı İhsan Sabri Çağlayanlı, Cavit Çağlar’ı 1980 sonrasında siyaset yasağı altında bulunduğu bir dönemde Süleyman Demirel ile tanıştırır.

Bu dönemde sn. Cavit Çağlar Demirel’in işsiz kalan arkadaşlarına; sekiz bakana fabrikalarında iş vermiştir. Ve vefa göstermiştir.

Beni manevi babam saydığım Sayın Demirel siyaset dünyasına sokmuştur.

1999'da bankama el kondu.

Devlet o dönemde el koymayıp yaşatabilirdi çünkü 26 bin kişi çalışıyordu. Keşke yaşatılsaydı.

Bankama el konduktan sonra 700 yılla yargılandım ve 9,5 ay hapis yattım.

Devlete olan tüm borcumu ödedim.

Bir tek Allah'a can borcum kaldı.

Geriye dönüp bakmıyorum artık, kimseye kırgın da değilim.

Devlete küsemezsiniz, bu ülke bizim.

Devletin menfaatleri benim için her şeyin önündedir.

 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 7 Ocak 1999'da fona devredilen İntibak AŞ'nin hâkim ortağı Cavit Çağlar olarak TMSF’ye olan 837 milyon 574 bin 977 dolar tüm borçlarımı ödedim.

Ayrıca,

Bu süreçte; yapılan tahsilatlarla kamu menfaati gözetilerek, grubun SGK prim borçlarına karşılık Çağlar Grubu firmalarından Yeşim Tekstil Satış Mağazaları AŞ ve Nergis Tekstil Sanayi ve Tic. AŞ fabrika binalarının bulunduğu taşınmazlar 6111 ve 6736 sayılı Kamu Alacaklarının Yapılandırmasına Yönelik Kanunlar kapsamında fon tarafından 318 milyon lira bedel üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumuna devri sağlandı. Bununla birlikte grubun çalışanlarına olan 26 milyon 231 bin 687 dolarlık kıdem ve ihbar tazminatı borçları da grubun mal varlığı satışından elde edilen tahsilatlarla yine fon tarafından grup çalışanlarına ödenerek işçi alacakları da tasfiye ettim.

SN.PUTİN, SN. TAYYİP ERDOĞAN DOSTLUĞU VE CAVİT ÇAĞLAR ÖNEMİ

Değerli okuyucularım Rusya, Sayın Cavit Çağlar Ağabeyime Rusya’nın en büyük nişanı verdi kendisine bu ilişkiyi ve Sayın Erdoğan konusunu sorduğumda.

 

 ahmet-gozen---cavit-caglar.jpg

'PUTİN VE ERDOĞAN BİR BİRİNE BENZİYOR'

Putin iyi bir dostum.

1992'de Demirel'le beraber Yeltsin ile görüşmüştük.

O zamandan beri hem Putin'i, hem de Dağıstan eski cumhurbaşkanı Ramazan Abdulatipov'i tanırım. İlişkilerimizi koparmadık. Rusya ile Uçak Krizinin n çözülmesi için de elimden geleni yaptım.

Bu benim vatani görevimdir.

Uçak krizinin çözülmesi, bölgenin barışı açısından da son derece önemliydi.

Putin ve Cumhurbaşkanımızın barış arzusu olmasaydı bu kriz asla çözülemezdi.

Uçağı FETÖ düşürdü. Türkiye ile Rusya'yı savaşa sokmak istediler ve FETÖ'yü de maşa olarak kullandı dış güçler.

Aramızı açmak isteyenler bunu başaramadı. Putin iyi bir Türk dostu ve sözüne güvenilecek biri.

Tıpkı Erdoğan gibi, Putin de verdiği sözü tutan bir lider.

Sayın okuyucularım Konu Rahmetli İsmet Abiden açılılınca Sayın Cavit Çağlar abimin gözü doldu “Ahmetçiğim ben siyasette ondan çok şey öğrendim İsmet Sezgin abimi rahmetle anıyorum” dedi.

 

ANKARA’DA BİRİLERİ ÖZLEM HANIMA PUSU MU KURUYOR?

Değerli okuyucularım yukarıda Sayın Cavit Çağlar ağabeyim ile yaptığım konuşmadan sonra böyle bir iğrenç konuya girmek istemiyordum ama mümkün değil.

Ankara’da şimdidi de Papaz Bronson ile Sayın Özlem Çerçioğlu’nu ilişkilendirip FETÖCU yaftası kuramayanlar, Ankara’da yeni bir PUSU kurmak için oyuna girişmişler.

 

Sayın Özlem Çerçioğlu’nu FETÖCÜ ADİL ÖKSÜZ ile ilişkilendirmek için hazırlıkların olduğunu duyuyorum.

 

Geçmişte Fetöcü Emniyet Müdürleri, Fetöcü savcılar ile birlikte Sayın Özlem Çerçioğlu’nu TUTUKLAMAYA ÇALIŞTINIZ! Bu uğraşmanız yetmedi mi beyler?

 

Bakın ülkemiz bir harekatın içinde iken sizler niye bu melanet işler ile uğraşıyorsunuz? Bir ağabey olarak söylüyorum.

RÜZGÂR KAYANIN ANCAK TOZUNU ALIR.

Gidin Aydın için uğraşın, bir şeyler yapın, yazık olmasın bu şehre.

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE! Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!

banner188