Barcelona'da Josep Bartomeu'nun başkanlık dönemindeki bazı icraatlar araştırılıyor. Bu araştırma esnasında birtakım WhatsApp konuşmaları ortaya çıktı. Konuşmalarda kulübün eski hukuk işleri başkanının Lionel Messi hakkındaki skandal sözleri gündeme oturdu.

İspanya'da yayın yapan El Periodico, Barcelona'nın eski yönetiminin WhatsApp konuşmalarına ulaştı. Yayınlanan WhatsApp yazışmalarında yöneticilerin bir sohbet grubundaki skandal sözleri ortaya çıktı.Eski Başkan Josep Bartomeu'nun da olduğu grupta kulübün bir dönem hukuk işleri başkanlığını yapan Roman Gomez Ponti'nin Messi'ye hakaret dolu sözler söylediği anlaşıldı.

"Lağım faresi"

Başkan Bartomeu ile konuşan Ponti, Messi'nin pandemi döneminde ücretinde indirime gitmemesine sinirlenerek, "Luis Suarez ve onun ücretine dokunmamamız gerektiğini söylüyor ama diğer herkeste indirime gitmemizi istiyor. Barto (Başkan), dürüst olmak gerekirse bu lağım faresine karşı bu kadar iyi davranamazsın. 

"Hormonlu cüce"

Kulüp ona her şeyi verdi ama o sadece kendini düşünüyor. Hayatını Barça'ya borçlu olan bu hormonlu cücenin kulüp çalışanlarına yaptığı kabalıklar artık yeter" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Dönemin başkanı Bartomeu'nun ise o dönem "Leo Messi kulübün maaş giderinin yüzde 15'ini tek başına kaplıyor. Bu kulübe verdiklerini göz önüne alırsak bunu hak ediyor ancak tasarrufa gitmek zorundayız" demişti.

Eski başkanın ortaya çıkan konuşmalarla ilgili henüz bir açıklaması olmadı.