• BIST 107.170
 • Altın 151,379
 • Dolar 3,6777
 • Euro 4,3209

  Bana sansür uyguluyor

  05.09.2009 20:00
  Kadınlar kedi gibi, erkekler ise köpek
  Bana sansür uyguluyor
  Bana sansür uyguluyor Bana sansür uyguluyor Bana sansür uyguluyor

  Bundan beş yıl önce Mustafa Sandal"ın sevgilisi olarak dikkatleri çeken Emina Sandal, hayatımıza bir girdi pir girdi

  Güzelliği, Penelope Cruz"a olan benzerliği, Sandal"la evliliği, çocuğu derken hep neon ışıklarının altında oldu! Şu sıralar memleketi Sırbistan"da yeni albümü nedeniyle başlıkları süsleyen Emina, bizde ise Fabrika"nın yeni yüzü olarak yine gündemde. Kadınlarla sinsi oldukları için anlaşamadığını, erkeklerin ise daha saf olduğunu belirten Emina Türkcan daha çok konuşulacağa benziyor...


  Bizi ilk olarak Emina Türkcan olarak tanıdık. Bu soyadı size ait değil aslında değil mi?
  Bizim soyadımız Jahovic! Evlilikten önce Emina Jahovic"tim şimdi Emina Sandal"ım ama hiçbir zaman Emina Türkcan olmadım! Ağabeyim Mirsad, burada basketbolcu olarak yaşayacağı için başvurup Türkcan soyadını aldı. Bu onun iş icabı aldığı bir soy isim. Benimle alakası yok yani!

  Musti ile Emina

  Foto galeri için tıklayın


  Yeni albümünüz Mayıs ayında çıktı, Kasım"da da konserleriniz başlayacak. Öncelikle albümün prodüktörü Mustafa Sandal mıydı ve bir anne olarak bu konser maratonu sizi zorlamayacak mı?
  Albümüm şu anda Sırbistan"da bir numara! Şarkıların beste ve sözleri bana ait. Prodüktörüm ise Mustafa değil! Eski Yugoslavya, Makedonya, Hırvatistan ve sonrasında Almanya, Amerika...vb. ülkelerde konselerim olacak. Oğlum Yaman bazen benimle gelecek, bazen burada kalacak ama üç günden fazla uzak kalmayacağım. Türkiye"de 5 milyon Boşnak yaşıyor. O nedenle burada da çıkaracağız aynı CD"yi.

  Mustafa Sandal"la beraber konser verecek misiniz?
  Biz Musti"yle evlilik yaşıyoruz, işi karıştırmak istemiyoruz.

  Çektiğiniz klibi eşinizin çok erotik bulduğu ve çöpe attırdığı yazıldı.
  Yok, o yalan bir haber. Sonuçta ben ne yaptığımı biliyorum, o kadar erotik klipler zaten çekmem. Evli bir kadınım ben! Bizim memlekette Türkiye gibi, o kadar açık şeyler yapmıyoruz. Hiçbir zaman çok açık giyinmedim, provakatif olmadım.

  Fabrika"yla çalışmaya nasıl karar verdiniz, bu işbirliği sadece tek sezon için mi?
  Evet, 2009- 2010 sezonu için yapılmış bir anlaşma. Yıllardır bir sürü teklif geliyordu ama hiçbiri içime sinmediği için kabul etmemiştim, sadece para için bir şey yapmam. Fabrika “Marka yüzümüz olur musun?” teklifiyle geldiği zaman çok sevindim. Çünkü hep alışveriş yaptığım bir yer, severek kabul ettim.


  Musti"yi şimdi daha çok seviyorum, çünkü benim!  Evlilik, hayatınızda ne değiştirdi?
  Aşk daha çok büyüdü bir kere. Evlendikten sonra Musti"yi daha çok sevdim. Benim kanım gibi oldu, benim aşkım, sevgilim, her şeyim. Önce sadece erkek arkadaşımdı, belki sürecek belki de bitecekti bilmiyordum. Ama evlendikten ve çocuk olduktan sonra her şey değişti. Eskiden daha çok kıskanıyordum ama şimdi daha rahatım, güvenim çok daha fazla! Evim de artık burada, yollarda vakit kaybetmiyorum. Bazı insanlar “evlilik aşkı öldürür” diyorlar ama ben kocamı artık daha çok seviyorum, benim çünkü!

  Sade bir nikahla evlendiniz ve sonrasında düğün yapacağız dediniz ama yapmadınız. Neden?
  Nikahtan sonra New York"a gittik, gezdik sonra benim memleketime gittik, öyle bir şey için vaktimiz olmadı. Bir de ben evlendikten hemen sonra hamile kaldım. Karnım da büyümeye başlayınca, gelinlik bulmak etmek de zor geldi, ne giyeceğimi bilemedim.Şöyle bir durum da var, ben de Musti de bu işi yaptığımız için zaten birçok davete katılıyoruz, konserlere çıkıyoruz. Her şeyden çok sıkıldık artık, sevdiğimiz arkadaşlarımız yetiyor bize.  Doğum hediyesi ev değil sadece bir yüzük!  Yaman sürpriz bir bebek mi?
  İstiyorduk ama bu kadar hızlı olacağını tahmin etmiyorduk.

  Bir pop star olarak anne olmak korkutmadı mı sizi?
  Korkmadım ama kolay bir şey olmadığını gördüm. Çok mükemmeliyetçi bir insanım. Mesela albümüm 4 sene önce hazırdı ama yeni çıktı; o kadar ince ve ayrıntıcıyım. Bu mükemmeliyetçi yanım Yaman doğduğu zaman da kendini gösterdi. Hep beraber olmak istedim onunla, 11 aylık olana dek kimseye yıkatmadım Yaman"ı. Vücudum bozulur mu demedim hiç. Ama öyle düşünen kadınlar da var. Vücudum bozulmasın diye ben de uğraştım, çok yüzdüm, kremler sürdüm, buna rağmen bozulursa da ne yapayım dedim.

  Kariyerim öncelikli diyebilirdiniz.
  16 yaşımdan beri sahnedeyim, ne zamana kadar bekleyecektim? 35 ya da 40. Hep bir şey çıkıyor zaten, hayatım öyle boş değil ki, vakit kaybediyorum.

  Başka çocuk istiyor musunuz?
  İstiyorum! 3 kardeşiz biz, ben de o yüzden 3 çocuğum olsun isterim. Ama Musti, “Ben Yaman kadar sevmem diğerlerini” diyor.

  Mustafa Bey"in size doğum hediyesi olarak ev aldığı yazıldı, doğru mu?
  Ev almadı o yalan. Ama çok sevdiğim bir yüzük aldı.  Bizim evde müzik konuşulmaz, en büyük kavga sebebimiz ise laptop!


  Mustafa Sandal size ilk görüşte aşık olmuş ama siz olmamışsınız. Çok mu mantıklı bir yapınız var?
  Öyle hemen aşık olacak bir insan değilim. Bir adım atmadan önce çok düşünürüm. Erken yaşta bu iş hayatına başlayınca böyle oldum. Musti"yle tanıştığım zaman onu ciddiye almadım, o da popçu işte dedim. Biliyordum çünkü nasıl yaşadıklarını...

  Madem geçmişe gittik, size gelip ilk söylediği şey neydi?
  Plajda müzik dinliyordum. Yanıma geldi, “Ne dinliyorsun?” dedi. Ben de, Sırbistanlı birini dinliyordum, söyledim. O kadar! O anda ciddiye almadım ama sonraki konuşmalarda ona güvendim ve aşık oldum. Biz kadınlar her zaman önce güvenmek isteriz. Daha ilişkimizin başında çok iyi baba olacak da dedim.

  En çok hangi özelliklerini seviyorsunuz eşinizin?
  Musti çok büyük kalpli bir insan. Bu çok önemli benim için. Kalp temiz olmalı, etrafımdaki insanları ona göre seçiyorum

  Aile içinde birbirinize taktığınız lakaplar varmış sanırım.
  Yaman"a Yamiko diyoruz. Ben Musti"ye Browni, O da bana Ronies der.

  Karı koca müzisyen olunca evde hep müzik mi konuşuluyor?
  Hiç müzik konuşmuyoruz. Musti stüdyoya gider ama anlatmaz, ben de anlatmam. Bazen akıl danışırım Musti"ye, çok şey öğrendim ondan.

  Birbirinizi kıskanıyor musunuz?
  Sevdiğimi kıskanırım, evet! Ama annemi de kıskanırım ben, öyle kötü bir kıskançlık değil benim ki. Musti de kıskanır, ne giydiğime de karışıyor bazen. Ben de hep dinlerim onun sözünü, inatlaşmam. Beğenmediyse değiştiririm kıyafetimi, mutlaka giyeceğim demem. Dekolte kıyafetleri olmadığı için Fabrika"nın modeli olmama çok sevindi.

  En çok ne için kavga edersiniz?
  En çok laptop yüzünden... Musti laptopunun ellenmesinden nefret eder, çok seviyor bilgisayarını. İkimizin de ayrı ayrı laptop"umuz var ama ben her zaman onunkini alıyorum, çünkü onunkinde hep yeni eklemeler oluyor, yeni filmler, vs... Benim bilgisayarım ise bu işlerden anlamadığım için hep boş. O da, “Hep benim bilgisayarımı kullanıyorsun, kirlendi bu” diye kızıyor.  Penelope"yle en çok gözlerimiz benziyor, Musti de benzetiyor zaten!

  İkiz kadar benzediğiniz Penelope Cruz da başka bir markanın yüzü oldu ve katalog çekti. Nasıl buluyorsunuz Penelope Cruz"u?
  Onu çok seviyorum, çok iyi bir oyuncu. Son filmi Barcelona Barcelona"da inanılmazdı. “Benzetilmekten sıkıldım” demişim gibi çok abartılı şeyler yazdı gazeteler. Öyle bir şey yok halbuki, tersine ona benzetilmek beni mutlu eder. Hem karizması var hem de güzel bir kadın. Ama sadece bu, çok söylendiği zaman anlamsızlaşıyor! Paris"te gördüm kendisini ama o beni görmedi. Görse eminim çok şaşırırdı. Benziyoruz gerçekten, en çok da gözlerimiz. Ama o benden daha kısa boylu.

  Eşiniz de benzetiyor mu?
  Musti de ilk başta benzetmiyordu ama sonradan o da fark etti benzerliğimizi. Hatta Barcelona Barcelona filmine gittiğimizde “Yaa, hakikaten ne çok benziyorsun, filmin bazı yerlerinde tıpkı sen” dedi.  Porselene aşığım, koleksiyon yapıyorum!


  Mustafa Sandal"ın size aldığı en güzel hediye neydi?
  Ben porselen çok severim, aşığım porselene! Mustafa ise hiç anlamaz ama benim için alır. Hatta bir kere Moskova"dayken bana porselen almak için az daha uçağı kaçıracaktı. Porselen ne bulursam biriktiriyorum, büyük bir koleksiyoner olmak istiyorum.

  Bir ortama girdiğinizde üzerinizde kıskanç bakışlar hissediyor musunuz?
  Bazen çok hissediyorum bu kıskançlıkları ve o insanlar için çok üzülüyorum. Çok kötü acı çektim hayatta bu anlamda, sebebi hep kadınlardı. Çalışmayan kadınlar daha kıskanç oluyor, hayatları boş çünkü. Erkeklerden ise hiç zarar görmedim, erkekler her zaman daha iyi arkadaşım oldu, kadınlarla daha zor anlaşıyorum.

  Sırp ve Türk kadınları arasında fark var mı?
  Kadınlar hep aynı; kedi gibiler, erkekler ise köpek! Kadınlar daha sinsi, erkekler daha saf. Ben insanları ikiye ayırırım, kötü ve iyi! Erkekler kadınlara oranla daha iyiler...

  Kariyer planlarınız neler?
  Burada da müzik yapabilirim, belki bir şeyler yazarım, belki de oyunculuk! En sevdiğim yönetmen Mahsun Kırmızıgül. Bir gün Türkiye"ye Oscar getirecek, eminim. “Güneşi Gördüm” çok ağlattı beni. Öyle güzel bir filmde oynamak isteyebilirim. Ama biraz daha olgunlaşmam lazım, çocuğum hâlâ, öyle hissediyorum. Birisi benim için bir şeyleri düşünmeli, ailenin en küçüğü olduğum için şımartıldım...

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim