• BIST 107.633
 • Altın 152,738
 • Dolar 3,7116
 • Euro 4,3606

  Balıkçı barınağına yıkım kararı

  21.07.2008 15:14
  Didim ilçesi'ne bağlı Akköy sınırları içerisinde bulunan Taşburun’da balıkçılar tahliye şoku yaşıyor.
  Balıkçı barınağına yıkım kararı
  Balıkçı barınağına yıkım kararı Balıkçı barınağına yıkım kararı Balıkçı barınağına yıkım kararı

  Didim ilçesi'ne bağlı Akköy sınırları içerisinde bulunan Taşburun"da balıkçılar tahliye şoku yaşıyor. Aydın İl Özel İdaresi"nin ve Anıtlar Kurulu"nun kararı gereği alanı boşaltmak zorunda kalan balıkçılar zor duruma düştüklerini ve yasal yoldan haklarını arayacaklarını belirttiler.
  Taşburundaki 42 balıkçı barınağından onlarca kişinin ekmeğini kazandığını ve barınakların çevreye ve doğaya hiçbir zararı olmadığını iddia eden balıkçılar yazının kendilerine tebliğ edildiğini ve çaresiz kaldıklarını kaydettiler. Sorunlarını MHP Aydın Milletvekili Recep Taner"e de aktaran balıkçılar, tüm yetkililerden yardım beklediklerini söylediler.
  Balıkçılara gönderilen tebliğ yazısında; “Taşburun mevkiinde bulunan kaçak yapıların kaldırılması, izinsiz uygulamayı yapan veya yaptıranlar hakkında yasal işlem başlatılmasına karar verildiği” belirtildi. İlgili yazıda balıkçıların kendi rızası ile barınakları kaldırıp tahliye etmeleri, aksi takdirde kolluk kuvvetleri marifetiyle kaldırılacağı öğrenildi.
  Sorunun çözümü için çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Didim Kaymakamı Ali Katırcı ise, Taşburun"da barınağı bulunan balıkçılar için hazineye ait uygun bir alanda yer tahsisi yapılması için girişimlerde bulunacaklarını belirtti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim