Düzce'nin Yığılca ilçesinde, Orman Genel Müdürlüğü'nde görevli iki kişi baygın halde olan ayı ile karşılaştı. Balı fazla kaçırınca fenalaştığı ortaya çıkan ayının görüntüleri Türkiye'nin gündemine oturdu. Ayının sağlık durumuyla ilgili açıklama geldi.

Muharrem İnce: Altılı masaya sesleniyorum, altın gününden vazgeçin Muharrem İnce: Altılı masaya sesleniyorum, altın gününden vazgeçin
Düzce'nin Yığılca ilçesinde balı fazla kaçırınca, fenalaşan ayının görüntüleri Türkiye'nin gündemine oturdu. Balın dozunu kaçırdığı için bitkin düşen ayının sağlık durumunun ile ilgili açıklama yapıldı.

TEDAVİ ALTINA ALINDI

Olay Düzce’nin Yığılca ilçesinde yaşandı. Orman Genel Müdürlüğü Karakaş Orman İşletme Şefliği'nde görevli Yasin Öztal ve mesai arkadaşı Cavit Karaca bölgede görev yaptıkları sırada, yol kenarında baygın bir ayı ile karşılaştı. Ayıyı hemen araçlarına alan iki ormancı, Milli Parklar ekiplerine haber verdi. Ayı hemen veteriner hekime götürülerek tedavi altına alındı. Fenalaşan ayının görüntüleri ise Türkiye'nin gündemine oturdu.

 Yığılca ilçesine bağlı Karakaş köyünde baygın halde bulunan yavru ayı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince Efteni Gölü Doğal Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi'nde gözetim altına alınmıştı.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Doğru tedavi uygulanan, sebze ve meyve takviyesi yapılan ayının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Ayının buradaki tedavisinin ardından doğal yaşam alanına salınacağı bildirildi.