Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan bir yazılım olan Balancer (BAL), Fernando Martinelli ve Mike McDonald tarafından oluşturulduktan sonra yaklaşık olarak 2018 yılında geliştirilmiştir.Otomatik bir kripto yöneticisi, blok zinciri sağlayıcı ve bir fiyat sensörü olan Balancer (BAL), değişmez bir yüzeye sabit ürün formülünün bir genellemesine ve popüler borsa tarafından  kanıtlanmış olan uygunluğa dayanmaktadır. 2018 yılında Balancer (BAL) sürümün piyasaya sürülmesinden bu yana  işlem hacmi açısından Ethereum'daki en iyi 15 DEX platformundan biri haline gelmiştir.

DEX, merkezi bulunmayan borsalara hisse veren  "merkezi bulunmayan borsa" anlamına gelir. Bu kripto para birimi işlemlerinin kişiler arasında güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Merkezi bulunmayan bir borsada para transferlerinin güvenliğini ve kontrolünü sağlayacak banka, hükümet veya finans kurumu gibi üçüncü taraflar yoktur. Bunun yerine blok zinciri veya dağıtılmış defter teknolojisi kullanılır. Merkezi bulunmayan bir finansal protokol olan Balancer (BAL), borsa gibi bir finansal aracı olmadan ticarete izin veren hizmetler sağlamak için kripto varlıklarının birleşimini kullanır.

Balancer (BAL) Özellikleri Hangileridir?

Token'ı "BAL" olarak adlandırılan Balancer kripto para birimi aynı zamanda bir borsa protokolüdür. Balancer (BAL) kullanıcıların hesaplarındaki kripto para birimlerine dayalı olarak fon oluşturduğu bir tür borsa olarak düşünülebilir. Bu varlıklar Balancer (BAL) dijital varlıkları olarak bilinir ve bu dijital varlıklara fon sağlamak isteyen herhangi bir kullanıcı bunu yalnızca bir varlık yatırarak yapabilir. Balancer (BAL) dijital varlığına fon sağlayan kullanıcılar, fonlarını kullanmak için ağa ödenen işlem ücretinin bir kısmını kazanır ve Balancer (BAL) alırlar. Ethereum ve ERC-20 varlıkları Balancer (BAL) kullanıcılarının kullanılmayan Ethereum tabanlı olan varlıklarından gelir elde etmelerini sağlar.

Kullanıcılar tüm hesaplarını Balancer'ın (BAL) kendi kendini dengeleyen hisse içerisine yatırabilir ve diğer kullanıcılar hesaplarına karşı işlem yaptıklarında gelir elde edebilirler. Bir kullanıcı bir fon oluşturarak veya mevcut dijital varlığa fon ekleyerek Balancer (BAL) sağlar. Balancer (BAL).herkesin kendi kendini dengeleyen bir dijital varlık fonu oluşturmasına veya bir başkasının hesabına yatırım yapmasına olanak sağlar.

EYT'den emekli maaşı alacaklar bu detaya dikkat edin EYT'den emekli maaşı alacaklar bu detaya dikkat edin

Balancer (BAL) Avantajları Hangileridir?

Balancer (BAL) dijital varlıkları dengelemek ve kullanıcılar için uygun fiyatlar bulmak için fon sağlayıcıları, fon havuzları ve tüccarlar arasındaki etkileşimi yönetir. Balancer (BAL) kullanıcıların her durumda sekiz adede kadar farklı token fonu oluşturmasına izin veren otomatik bir kripto piyasa platformudur. Balancer (BAL) herkesin çeşitlendirilmiş bir dijital varlık fonu oluşturabileceği veya katılabileceği, ücretlerin aracı fon yöneticileri yerine fon sağlayıcılarına gittiği, otomatik olarak dengelenmiş kripto para hesapları olarak düşünülebilir. Balancer (BAL) protokolü Balancer'ın fon havuzlarına kripto yatırarak fon madenciliği yaparak kazanılabilen Balancer (BAL) platformu tarafından yönetilir. Balancer (BAL) kripto protokolü bilinen finansal değerdeki bir kripto fonu ile karşılaştırılabilir. Dijital varlık fonları farklı varlıkların belirli bakiyelerini tutmaya odaklanan birer yatırım yöntemleridir.

Balancer (BAL) kripto para birimleri merkezi bulunmayan platformda dijital fonları görevi görür ve sekiz adede kadar farklı ERC-20 jetonundan oluşan bir kripto kullanıcı tutabilir. Balancer (BAL) bilinen bir dijital fon gibi Balancer (BAL) dijital varlıkları tek tek  yeniden dengelemek yerine sabit bir ortalama piyasa performansı denklemi kullanarak dijital varlıklarını her kripto varlık ticareti gerçekleştirildiğinde günde pek çok kez otomatik bir şekilde yeniden dengeler. Bu kripto varlık dengeleme sistemi hem dijital fon sağlayıcıları hem de kripto para kullanıcıları için ticarette fayda sağlayan bir durumdur. Bu durum da kripto piyasasının daima aktif kalmasına olanak sağlar.

Borsa, Hisse ve Kripto Para haberlerine “parafesor.net” üzerinden ulaşabilirsiniz.