• BIST 107.921
 • Altın 153,999
 • Dolar 3,8353
 • Euro 4,5054

  Bakırköy'ün butik okulu

  17.09.2009 19:04
  Bakırköy'de 16 yıldır eğitim faaliyetini sürdüren Özel Asır Lisesi, sadece ÖSS'de yüzde 99'a varan başarısı ile değil, sosyal etkinlikleriyle de öne çıkıyor. Anadolu lisesi müfredatının uygulandığı 'Butik Okul'da İngilizcenin yanı sıra Almanca ve Fransızc
  Bakırköyün butik okulu
  Bakırköy'ün butik okulu Bakırköy'ün butik okulu Bakırköy'ün butik okulu

  1993 yılında Bakırköy'de kurulan Özel Asır Lisesi, 16 yıldır eğitim öğretim hayatını başarılı bir şekilde sürdürüyor. Okulda alanında uzman, tecrübeli 20 öğretmen, 120 öğrenciye eğitim hizmeti sunuyor. Öğrenci öğretmen ilişkisinin yakınlığına imkân sağlayan fiziki yapıya sahip Özel Asır Lisesi 'Butik okul' niteliğinde ve kız öğrencilerin huzur ve güven ortamında okuyabilecekleri bir okul olmasıyla diğer özel okullar arasındaki mutena yerini koruyor.
  Okul Müdürü Haydar Hepsev, okullarının Anadolu Lisesi statüsünde olduğunu, dolayısıyla Anadolu Lisesi müfredatı uygulandığını söyledi.


  ÖSS BAŞARISI YÜZDE 99

  Özel Asır Lisesi'nin kendine has ÖSS sistemi ile başarıya odaklandığını vurgulayan Hepsev, okulun bu seneki ÖSS başarısının yüzde 99.7, üniversiteye yerleştirme başarısının da yüzde 98 olduğunu belirtti ve 'Özel Asır Lisesi'nin ÖSS başarısı yüzde 95'in altına hiç düşmedi. İnternet sitemizde (www.asirkoleji.k12.tr ) şimdiye kadar üniversiteye yerleşen bütün öğrencileri-mizin listesini bulabilirsiniz” dedi.


  ETÜTLERE ÇOK ÖNEM VERİLİYOR

  Okulda sabah saat 9.00'da başlayan eğitim akşam saat 16.00'da sona eriyor. Okulda haftada 3 kez saat 18.00'e kadar etüt uygulanıyor. Okulda bir tek öğrencinin bile talep etmesi halinde etüt yapılıyor. Özel Asır Lisesi yabancı dile büyük önem veriyor. Okulda kabul edilen ana yabancı dil İngilizce. Okuldaki diğer yabancı diller ise Almanca ve Fransızca. Ayrıca okulda 10. 11. ve 12 sınıflarda yabancı dil sınıfları oluşturuluyor.

  Özel Asır Lisesi'nde 9. sınıftan başlayarak her konu anlatımından sonra öğrenciler teste tabi tutuluyor. Öğrenciler 9. sınıfta senede 4, 10. sınıfta senede 6, 11. sınıfta senede 8, 12. sınıfta senede 20'den fazla deneme sınavına tabi tutulu-yor. Sınav sonuçları öğrencilerle ve velileri ile paylaşılıyor.


  180 günde 160 etkinlik

  Özel Asır Lisesi Müdürü Haydar Hepsev, okulun sosyal faaliyetleriyle ilgili olarak şunları anlatıyor: “Kızlarımızın sağlıklı gelişimi ve özgüven sahibi bireyler olmaları için spora, sanatsal ve kültürel etkinliklere çok önem veriyoruz. Geçen sene 'Sosyal Faaliyetler Eylem Planı' hazırladığımızda gördük ki 160'tan fazla etkinliğimiz bulunmakta. Bir öğretim yılının 180 iş gününden oluştuğunu düşünürsek bizim sosyal faaliyetlerimizin sayısı ve oranının

  gerçekten çok yüksek düzeyde olduğunu görürüz ki bu bizi gerçekten çok sevindiriyor. Bu oranı bu sene daha da artırıyoruz.” Bakırköy Özel Asır Lisesi'nde uygulamaya da önem veriliyor. Öğrenciler uzman öğretmenlerin gözetiminde laboratuar ortamında, gezi ve gözleme dayalı projeler üreterek bunları öğretmenlerine ve eğitim camiasına sunuyorlar. Okulda kalıcı olması açısından görerek ve uygulayarak öğrenmeye ağırlık veriyor.Yeni Şafak

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim