İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin'in Mezitli ilçesinde polisevine düzenlenen bombalı saldırıya ilişkin ilk açıklamayı yaptı. Bakan Soylu açıklamasında saldırıda bir polisin şehit olduğunu duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polisevine yönelik saldırının gerçekleştiği Mersin'e gitti. Bakan Soylu burada gazetecilere açıklama yaptı. Açıklamada "Teröristler daha önce tespit ettikleri polisevinin nöbet tuttukları kulübeye ateş ediyorlar. Orada bir çatışma çıkıyor. Bu bölgeye yakın 4 bekçi arkadaş da buraya geliyor, onlarda teröristlerle çatışıyorlar. Çatışmanın ardından iki ayrı patlama sesi geliyor. Patlamanın sebebi teröristlerin sırtlarında taşıdıkları bombalardan kaynaklanıyor. Maalesef çatışmalarda iki polisimiz ağır yaralanıyor. Ağır yaralanan bir evladımız hastanede şehit düştü. Yaralı olan diğer polisimiz de ameliyattan çıktı. Çok şükür ameliyatı iyi geçti.  Bir sivil vatandaşımıza da balkonda otururken bir kurşunun isabet ediyor. İki sivil vatandaş da yaralandı. Bir evladımız şehit oldu. Allah rahmet eylesin şehitler tepesinin yiğidi oldu. Zihin karmaşıklığı ortaya koymak isteyenler var. Bir teröristin kimliğini önemli ölçüde belirledik. Patlamayla birlikte bir teröristin vücudu parçalandı. Parçalardan yola çıkarak birinin kimliğini tespit ediyoruz. Hangi örgüt olduğunu da belirledik. Kırsaldan gelmişler. Mersin'in seçilmesinin sebebi de tespit ettiğimiz teröristin Mersin'i bilmesinden kaynaklanıyor. Türkiye eski Türkiye değil. Türkiye'ye yaptıkları tüm kötülükleri tersine çevirebilecek gücümüz var. Dağda yok olmaya yüz tutmuş bir terör örgütü sıkıştığı alanda kendisine yer açmak isteyebilir ama biz buna müsaade etmeyiz. Gözaltına bir kişi aldı. Sorgusu devam etmekte. çalışmalarımız devam ediyor. Milletimiz şunu bilsin bu olayla kimin bağı varsa biz onları bulur gereğini yerine getiririz. O kişinin de bağı tespit edilince gereğini yaparız. Tekrar geçmiş olsun dillerimizi, başsağlığı dileklerimiz iletiyorum." ifadelerini kullandı. 

Eşine kızdı kirada kaldığı evi iki kez yaktı! Boş arazide uyurken polise yakalandı Eşine kızdı kirada kaldığı evi iki kez yaktı! Boş arazide uyurken polise yakalandı