İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, basın mensuplarının sorularını yanıtlıyor. Soylu, "Demir Yumruk operasyonu devam edecek. Güvenlik güçlerimizin sonuçlarıyla, burada yürüyeceğimiz nokta var. Bir buçuk yıldır ilmek ilmek dokunan bir operasyondu." dedi.

İşte Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları:

Özellikle eğlence mekanlarına yönelik çökme operasyonları gerçekleştiriyorlardı. Bununla ilgili 17 suç grubuna operasyon gerçekleştirdik, 315 gözaltı yapıldı. 2022'nin ilk 6 ayında 1527 organize suç örgütü mensubuna işlem, 469 kişi de tutuklandı. En son dünkü operasyonlar hariç... 3 ulusal, 1 bölgesel, 53 yerel suç örgütü çökertildi. Toplam 57 suç örgütü...

2022 yılının başından itibaren FETÖ'nün KCK'nın yeni yapılanmasını aynı zamanda Tekirdağ'da yaptığımız HDK'nın yeni yapılanmasını çökerten çok başarılı operasyonlar gerçekleşti. DEAŞ operasyonları da öyle, çok başarılı operasyonlar gerçekleşti. Aynı şekilde devam ediyor. Demir Yumruk Operasyonu devam edecek. Güvenlik güçlerimizin sonuçlarıyla, burada yürüyeceğimiz nokta var. Bir buçuk yıldır ilmek ilmek dokunan bir operasyondu.