İstanbul Erkek Berberler Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "2014'te tam 5 bin 558 yeni katılımı olan bir örgüttü PKK terör örgütü. Yani dağa 5 bin 558 kişi gidiyordu. Bugün bırakın katılımı, dağdaki silahlı eleman sayısı 150'nin altına düştü. Eylem sayısı 2014'te yıllık 2 bin 817'ydi, 2021 sonu itibarıyla 141 oldu" dedi.

Aydınlı eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un KARDEMiR’den sonra ikinci koltuğu da oldu! Aydınlı eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un KARDEMiR’den sonra ikinci koltuğu da oldu!


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

İstanbul Erkek Berberler Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı, Harbiye'de bulunan İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. Toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Divan Başkanı olarak Esnaf ve Sanatkarlar Vakfı Başkanı Faik Yılmaz, Divan Başkanı Yardımcısı Beşiktaş Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Bayram Koç ve çok sayıda berber katıldı. Toplantıda konuşan İçişleri Bakanı Soylu, terör örgütlerine karşı yapılan çalışmalardan bahsetti.

"O GENÇLERİMİZİN GELECEĞİNİ TERÖRE KURBAN VERECEK DEĞİLİZ"

Soylu, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği Mardin ziyaretine ilişkin, "Gençlerle sohbet ettik. Nusaybin'de değil gençlerle sohbet etmek, gençlere uzanabilmek çok zordu. Hatırlarsınız, bundan 10-15 yıl evvel 'Sizin son el sıkışacağınız nesil güya bugünkü HDP'nin o yönetici nesli. Eğer bundan sonra onlarla el sıkışmaz, bunlarla anlaşmazsanız gençler geliyor. O gençlerin eli sıkılır, yumrukları sıkılır. Bir daha onlarla sizin herhangi bir bağ kurabilmeniz mümkün değildir' dediler. Bu bizim medeniyetimizin, bizim insanlarımızın bir gerçeği olamazdı. Bu bugünlerde karşılaştığımız, bize dayatılmış, öğretilmiş gerçekler gibi teslim olmamızı istedikleri, özgüvenimizi kaybettirmek, bizi bizden ayırmak istedikleri bir anlayışın tezahürü olarak ortada duruyor. Bizden bunu kabul etmemizi istediler ve kabul etmedik. Kimse kusura bakmasın. O çocuklarımızın zamanını, o gençlerimizin enerjisini ve gençlerimizin geleceğini teröre kurban verecek değiliz" diye konuştu.