İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dizi ziyaret için Mardin’e geldi. Kızıltepe ilçesine geçen Bakan Soylu ve beraberindekileri, Kenan Kösen Camii girişinde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Karabulut, AK Parti Kızıltepe İlçe Başkanı Bülent Şahin ve partililer karşıladı. Bakan Soylu, esnaf ziyaretinin ardından AK Parti ilçe teşkilatında partililerle bir araya geldi. Burada konuşan Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın yapacağı Mardin ziyaretinin çok önemli olduğunu ifade ederek, “Elbette daha önce birçok gelişleri oldu ama bu gelişi farklıdır. Sebebi de şudur; Mardin’den Diyarbakır’a, Van’dan Şanlıurfa’ya, Bitlis’ten, Hakkari’ye kadar, Doğu ve Güneydoğu, uzun yıllar boyunca yoksulluğa ve ötekileşmeye mahkum bırakıldı, sanki bu kadermiş gibi. Herkes elinden geleni yapmaya çalışmıştır. Yıllar önce herkesin yapmaya çalıştığının tecrübesini kıymetli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, şöyle bir imbikten süzülür gibi aldı, ‘ben ülkemin insanı için ne yapabilirim, bu yoksulluktan ve ötekileştirmekten nasıl kurtarabilirim, nasıl daha zengin hale getirebilirim, nasıl herkesin kendini daha iyi ifade edebilir bir hale getirebilirim’ diye adımlarını attı. Sadece adım atmadı, risk aldı. Bu ülkede insanları sadece etnik kökeninden dolayı farklı bir tarafa itmek, Arap, Kürt, Türk ve herkesi böyle bir noktada değerlendirmenin bu ülkeye nasıl kaybettirdiğini ve bu ülkeyi çekip buradan çıkarmak lazım geldiğini, bunun için büyük bir oyunu da bozmak lazım geldiğini değerlendirdi” diye konuştu.

‘RECEP TAYYİP ERDOĞAN, BÜYÜK BİR DEVRİM GERÇEKLEŞTİRDİ’

Ünlü oyuncu mirasını ve vasiyetini açıklamıştı… Sharon Stone: Ben ölünce çocuklarım bu yaşadığımı unutmasın istiyorum Ünlü oyuncu mirasını ve vasiyetini açıklamıştı… Sharon Stone: Ben ölünce çocuklarım bu yaşadığımı unutmasın istiyorum

Recep Tayyip Erdoğan’ın, herkesin kendini ifade edebileceği bir Türkiye için devrim gerçekleştirdiğini belirten Soylu, “Mardin’imizin de, Kızıltepe’mizin de çocukları var. Biraz önce, burada çocuklarımızın gençlerimizin ders çalıştığı bir yer var. Bu Van’da da, Diyarbakır’da da, Cizre’de de, Derik’te de var. Türkiye’yi bir kaostan ve karmaşadan çekip alıp, çocuklarımızın geleceğinin oluştuğu bir Türkiye’ye döndürmek kolay bir iş değildir. Çünkü bu coğrafya, kolay bir coğrafya değildir. Beni bağışlayın, açık konuşmayı severim. Bundan çok uzun bir zaman dilimi öncesi değil. 47 plakalarla İstanbul’a, İzmir’e, Ankara’ya gitmek yerine, 06 plaka alıp, 34 plaka alıp, 35 plaka alıp, daha doğrusu kendini gizleyip gitmek durumunda olan, burada 47 plakadan daha çok 34, 06 plaka, 35 plaka araçların olduğu günler uzak değildi. Şimdi öyle değil. Şimdi herkesin kendisini ifade edebileceği, ‘Ben Müslümanım’ diyebileceği, kendini rahat bir şekilde ifade edebileceği, ‘Ben dindarım’ diye rahat bir şekilde ifade edebileceği, ‘Ben Kürdüm, Arabım, Aleviyim’ diyebileceği günleri Tayyip Erdoğan bir büyük devrimle gerçekleştirdi ve getirdi bu ülkeye” ifadelerini kullandı.