Bakan Soylu, Kurban bayramında trafikte alınacak önlemlere ilişkin açıklamalarda bulunarak 'Dün itibariyla başladığımız trafik denetimleri 18 Temmuz’a kadar kesintisiz devam edecek. Bayram tatili süresince emniyet ve jandarma trafik personeline trafiğin tanzimi ve denetimi dışında görev verilmeyecektir.' dedi.

On Numara sonuçları açıklandı! On Numara sonuç ekranı millipiyangoonline'da On Numara sonuçları açıklandı! On Numara sonuç ekranı millipiyangoonline'da
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı denetimlerine ilişkin açıklama yaptı:

Emniyet ve jandarmanın sorumluluk bölgesinde günlük 9 bin 580 ekip veya tim, 17 bin 529 personel olmak üzere toplam 114 bin 960 ekip veya tim, 210 bin 352 personel görev alacaktır.

Emniyet ve jandarma helikopterleriyle toplam 284 saat, jandarma ve emniyet dronlarıyla 81 ilde toplam 2 bin 355 saat, 12 ilimizde de ihalarla 38 saat havadan denetim planlanmıştır.

30 polis başmüfettişi, 22 jandarma inceleme ekibi de bu ekiplerimizin aldığı tedbirleri denetlemek üzere sahada olacaklardır. Bayram tatili süresince emniyet ve jandarma trafik personeline trafiğin tanzimi ve denetimi dışında görev verilmeyecektir.