Canlı yayındaki Muharrem İnce iddiası gündeme oturdu Canlı yayındaki Muharrem İnce iddiası gündeme oturdu
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çankırı'nın Eldivan ilçesinde yapımı tamamlanan hükümet konağının açılışını gerçekleştirdi. Burada vatandaşlara seslenen Bakan Soylu, ülkenin çok badireler atlattığını belirterek, "Çok badirelerden geçti bu ülke. Bu ülkenin insanına parmak sallamak, bu ülkenin insanına 'sen kimsin haddini, hududunu bil' demek için binbir türlü senaryonun içine hep beraber gark edildik. Bu ülke zengin bir ülkedir. Bu ülke güçlü bir ülkedir ve bu millet asil bir millettir. Bizi kendimizden emin etmemek için, özgüvenimizi üzerimizden almak için 'siz ne işe yararsınız, siz yapamazsınız, siz beceremezsiniz, siz gerçekleştiremezsiniz' demek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Bu ülke otomobil yapmak istedi, yaptırmadılar. Bu ülke uçak yapmak istedi, yaptırmadılar. Bu ülkeye hizmet etmek isteyen Menderes'ten Demirel'e kadar, Erbakan'a kadar, Türkeş'e kadar her kim varsa bu ülkede anasından doğduğuna pişman etmek için her türlü iftiraları attılar hakaretleri yaptılar" diye konuştu.

Bir dönem ülkemizde Kur'an-ı Kerim'in okutulmasının engellendiğini ifade eden Bakan Soylu, "Bu ülkenin köylerinde Kur'an-ı Kerim çocuklara okutulmuyordu. Öğretilmiyordu. Biraz önce Allah'u ekber nidalarıyla burada duran jandarmamız, o dönemde devletin talimatıyla köylere gönderiliyordu, 'okutturmayın, engelleyin' diye. Köyün başına 1 tane nöbetçi konuluyordu ki gelenleri görsün, haber versin diye. Türkiye o noktalardan geçti. Ne yaptı bu insanlar sizlere? Dirisinden de rahatsız oldunuz ölüsünden de rahatsız oldunuz. Rahmetli Demirel'in eşine yapmadığınız hakaret kalmadı. Hepimiz sevinmedik mi rahmetli Özal Cumhurbaşkanı olunca, 'alnı secdeye gelen biri cumhurbaşkanı oldu Allah’a hamd olsun' dedik. Yapmadıkları hakaretler, iftiralar kalmadı. Her türlü çelmeleri atmaya çalıştılar. Bir tek bu ülke zenginleşmesin, bu ülke büyümesin, bu ülke serpilmesin, bu ülke etrafındaki coğrafyaya umut olmasın diye. Yapmadıkları kalmadı" dedi.

Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın birçok önemli esere imza attığını belirterek, "Tayyip Erdoğan bu ülkede sadece yol yapmadı. Tayyip Erdoğan bu ülkede sadece baraj yapmadı. Tayyip Erdoğan sadece dünyanın en büyük havalimanlarından birisini yapmadı. Tayyip Erdoğan bu ülkede sadece otobanlar yapmadı, Tayyip Erdoğan bu ülkede sadece şehir hastaneleri yapmadı. Eğer bu ülkede hakkımızı savunabiliyorsak, hakkımızı yemeye çalışanlara karşı bu ülkenin insanının haysiyetini, onurunu ifade edebiliyorsak, bunu bize Menderes’in idamından sonra Tayyip Erdoğan kazandırdı" açıklamasında bulundu.