İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2.Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Sultangazi'de Ak Parti İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı. Esnaflarla bir araya gelen Soylu, vatandaşların talep ve isteklerini de dinledi. 

İtalya duyurdu: Operasyon sona erdi, Türk gemisine saldıran korsanlara yakalandı İtalya duyurdu: Operasyon sona erdi, Türk gemisine saldıran korsanlara yakalandı

"KORKU DUVARLARININ TAMAMINI YIKTIK"

Bakan Soylu, "Yapacağımız çok iş var. Daha enerjimizin yüzde 100'ünü yerli yapacağız. Tayyip Erdoğan daha bir tane araba üretti. Öyle mi? 21 yılda. Ama açtığı yoldan gelecek nesiller kaç araba üretecek, hep beraber göreceğiz. Onların bizi korkuttukları o putların, o korku duvarlarının tamamını yıktık Allah'ın izniyle. Eskiden Amerikan Büyükelçisi bir laf söylediği zaman herkes çıkardı, acaba ne olacak diye? Şimdi, Amerikan Başkanı'nı kimse sallamıyor. Bu istikamet Allah'ın izniyle devam etsin. Tayyip Erdoğan gibi liderleri biz 100 yılda bir bulamayız. Hem kendi enerjimizi kazanacağız, hem kendi topumuzu yapacağız, hem de daha fazla savaş gemisi yapacağız, uçak gemisi yapacağız. Hem Allah izin verirse kendi uçağımızı yapacağız. Muharip uçaklarımızı yapacağız ve kendi tankımızı yapıyoruz. Bunların her birini birlikte yapacağız. Eksiklerimiz olur, bu eksikleri de inşallah beraber telafi edeceğiz. AK Parti yerli ve millidir Tayyip Erdoğan yerli ve millidir. Cumhur İttifakı Yerli ve Millidir" Şeklinde konuştu.