• BIST 101.849
 • Altın 259,118
 • Dolar 5,6360
 • Euro 6,3235

  Bakan Pekcan: Hedefimiz Eximbank'taki KOBİ oranını yüzde 75'e çıkarmak

  15.06.2019 18:12
  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Eximbank'ın içindeki KOBİ oranını yüzde 70'lere getirdik, üyes sayısını 11 bin civarına getirdik. Hedefimiz yıl sonuna kadar bunu 12 bin 500'e çıkarmak ve KOBİ oranını da yüzde 75'e çıkarmak." dedi.
  Bakan Pekcan: Hedefimiz Eximbank'taki KOBİ oranını yüzde 75'e çıkarmak
  Bakan Pekcan: Hedefimiz Eximbank'taki KOBİ oranını yüzde 75'e çıkarmak Bakan Pekcan: Hedefimiz Eximbank'taki KOBİ oranını yüzde 75'e çıkarmak Bakan Pekcan: Hedefimiz Eximbank'taki KOBİ oranını yüzde 75'e çıkarmak


  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Eximbank'ın içindeki KOBİ oranını yüzde 70'lere getirdik, üyesi sayısını 11 bin civarına getirdik. Hedefimiz yıl sonuna kadar bunu 12 bin 500'e çıkarmak ve KOBİ oranını da yüzde 75'e çıkarmak." dedi.

  Bakan Pekcan, Anadolu Yakası ziyaretleri kapsamında, Tuzla'daki Organize Sanayi Bölgesinde bir otomotiv şirketini ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

  Fabrika çalışanları ile bir araya gelen Pekcan buradaki konuşmasında, üretici ve emekçilerin önemine dikkati çekerek, çalışanlara verdikleri emekten ötürü teşekkür etti.

  Türkiye'nin otomotiv yedek parça üretim ve ihracatının her geçen gün arttığına işaret eden Pekcan, şunları kaydetti:
  "Sizler üretenler olarak sahada vazifenizi en iyi şekilde yapıyorsunuz. Bizler de hükümet olarak ve ekonomi olarak, dünyada, ekonomi dünyasında her alanda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edebilmek ve dünyanın refah seviyesinden Türk vatandaşının daha fazla pay alabilmesini temin için gece gündüz koşturuyoruz. Eximbank'ın içindeki KOBİ oranını yüzde 70'lere getirdik, üyesi sayısını 11 bin civarına getirdik. Hedefimiz yıl sonuna kadar bunu 12 bin 500'e çıkarmak ve KOBİ oranını da yüzde 75'e çıkarmak. Eximbank kaynaklarının tabana, halka yayılmasını hedefliyoruz."

  Bakan Pekcan'dan hasta ziyareti

  Bakan Pekcan, daha sonra Tuzla Devlet Hastanesi'ne geçti.  Burada yatan hastaları ziyaret eden, onlarla yakından ilgilenen Pekcan, hasta yakınlarına bir istekleri olup olamadığını sordu.

  Hastaların durumu hakkında doktorlardan bilgi alan Pekcan, daha sonra yenidoğan ünitesini ziyaret etti.

  Diğer Haberler
  Akaryakıtta yüzde 55'e yargı yoluAkaryakıtta yüzde 55'e yargı yoluEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt dağıtım şirketleri ile 13 bin dolayında bayiinin satılan her birim motorin ve benzinden alacakları payla ilgili süregelen büyük anlaşmazlığı çözmek için önemli bir adım attı. Kurum, yüzde 45 dağıtım şirketinin, yüzde 55 bayiinin pay almasını öngören bir karar taslağı hazırladı ve sektörün görüşüne sundu. Bu pay dağılımı, dağıtım şirketlerini memnun etmedi. Şirketler, itirazlarını ikili görüşmelerde sözlü olarak Ankara’ya iletti. Dağıtıcılar, EPDK’nın, bu oranları karara dönüştürmesi durumunda konuyu, “Anayasa ve yasalarda öngörülen sözleşme özgürlüğüne aykırılık” gerekçesiyle yargıya taşımayı planlıyor. Olcay Aydilek'in haberi...
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim