Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Devlet ile özel öğretim kurumlarındaki öğretmenlerimizi ayırt etmiyoruz. Her birinin çok daha iyi ortamlarda eğitim vermelerini sağlamak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. 2 güzide meslek grubu olan öğretmen ve polisleri karşı karşıya getirmeyle ilgili her türlü manipülasyona şiddetle karşı duruyoruz" dedi.

Seren Serengil’e hakaret eden Lerzan Mutlu'nun cezası belli oldu! Seren Serengil’e hakaret eden Lerzan Mutlu'nun cezası belli oldu!
Milli Eğitim Bakanı Özer, Elmadağ ilçesindeki Hasanoğlan Ders Aletleri Yapım Merkezi'nde evde eğitim gören çocukların eğitimlerinde kullanılacak materyalin dağıtım törenine katıldı. Törende Bakan Özer'in yanı sıra Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam da yer aldı.

Geçen hafta itibarıyla tüm okullara yeni ders kitaplarının ulaştırıldığını belirten Bakan Özer, "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın daha önceden müjdelediği gibi bu defa ilk kez 130 milyon yardımcı kaynak basılarak tüm okullarımıza ulaştırıldı. Sadece 12'nci sınıf öğrencilerimize dağıtılan yardımcı kaynak sayısı 20. İnşallah bir dahaki eğitim öğretim yılında da fen ders kitaplarını gözden geçireceğiz. Hazırlanan yardımcı kaynakları, ders kitaplarının da içinde olacak şekilde tek bir kitapla süreci yöneteceğiz" diye konuştu.

'450 OKUL YENİLENDİ'