Bitlis'te yatırım değeri 1 milyar 232 milyon lira olan 21 ayrı yatırımın toplu açılış töreninde konuşan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, muhalefeti eleştirerek, "Muhalefet, bir türlü iktidara gelemeyince son 20 yıldır da milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza iktidarı verince adeta siyasi bir buhrana yakalandılar. Tabiri caizse raydan çıktılar, zaten bozuk olan ayarları, sinirleri, dengeleri daha da bozuldu" dedi.

Torba teklif ile milyonları ilgilendiren düzenlemeler yapılacak Torba teklif ile milyonları ilgilendiren düzenlemeler yapılacak
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bir dizi ziyaret ve toplu açılış törenlerine katılmak üzere Bitlis'e geldi. Muş’tan karayoluyla Bitlis’e gelen Bakan Kurum ve beraberindekiler Cuma namazını Bitlis merkez Ulu Cami’de kıldı. Bakan Kurum Cuma namazı sonrasında esnaf ziyareti gerçekleştirerek, bakanlığı tarafından yürütülen Bitlis Dere Islahı projesi hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Bakan Kurum burada projenin kasım ayına yetiştirilmesi talimatını vererek, açılışı bu yılın kasım ayında gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Bakan Kurum, beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz, AK Parti Milletvekilleri Vahit Kiler ve Cemal Taşar, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük, Bitlis Vali Vekili Tekin Erdemir, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ile birlikte Millet Bahçesi açılış ve TOKİ Beş Minare Konutları anahtar teslim programının yapılacağı alana geldi.

21 AYRI YATIRIMIN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Bakan Kurum, Millet Bahçesi İlk Fidan Dikimi, İlbank İçme Suyu ve Kanalizasyon Projesi, Beşminare Mahallesi Konutları gibi 21 farklı yatırımın toplu açılış törenlerine katıldı. Açılışta konuşan Bakan Kurum, toplam yatırım değeri 1 milyar 232 milyon lira olan 21 farklı yatırımı Bitlis'e kazandırdıklarını söyledi. Bakan Kurum, 4 yıl önce göreve geldiği zaman ilk ziyaret ettiği yerlerden birinin Bitlis olduğunu o gün mutlulukla hüznü bir arada yaşadığını belirterek şöyle konuştu: