Dünyayı 6 milyondan fazla insanın ölümüne yol açan koronavirüs salgını, yeni varyantlarıyla herkesi tedirgin ediyor. Son dönemde hızla yayılmaya başlayan Kovid-19 Omicron ailesinin son mutant virüsü 'Eris' varyantı Türkiye'de görüldü.

Ülkemizde 9 kişide görülen koronavirüsün "Eris" varyantıyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan yeni bir açıklama geldi. 

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, koronavirüs salgınının başından beri sürekli mutasyona uğradığını belirten Koca, Omicron varyantının ardından tüm dünyanın basit tedbirler dışında normale döndüğünü açıkladı.

Egzamanın dibini kurutup, mantarı önlüyor! Tanesi 300 TL'den kapış kapış satılıyor: Saç hastalıklarının dermanı sabun Egzamanın dibini kurutup, mantarı önlüyor! Tanesi 300 TL'den kapış kapış satılıyor: Saç hastalıklarının dermanı sabun

'BİR VİRÜS TAMAMEN YOK OLAMAZ'

Bir visürün tamamen yok olamayacağını belirten Koca, devamında şunları kaydetti:

"Koronavirüs, ta salgının başından beri sürekli mutasyona uğradı. Omicron varyantının ardından da tüm dünya basit tedbirler dışında normale döndü. Bir virüs tamamen yok olmaz. Genel olarak, giderek daha zayıf varyantlara dönüşür. "Eris" adlı varyant, halen hayatın normal şekilde sürdüğü ülkelerden sonra, sınırlı sayıda vakada, ülkemizde de görüldü. Bunda endişe edilecek bir şey yok. Bilim insanları üzerinde konuşabilirler ama halkımız için gündem olmaya değer değilYaşlılarımızın, kronik hastalığı olanların her zamanki gibi kendilerine dikkat etmelerini daha önce söylemiştim. İyi akşamlar."