Valentin Rosier'in cezası indirildi Valentin Rosier'in cezası indirildi
Bakan Kasapoğlu, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde medya kuruluşlarının spor müdürleriyle yıl sonu değerlendirme toplantısında bir araya geldi. ”Hedefimiz, sporun tabana yayıldığı, spor kültünün yaygınlaştığı, her yaştan herkesin daha fazla spor yaptığı, tüm branşlarda dünyada liste başı sporcuların yetiştiği bir ülke olmaktır” diyen Bakan Kasapoğlu, son 20 yılda bu hedefe yönelik çok ciddi atılımlar gerçekleştirdiklerine işaret ederek, şöyle dedi:

”Kısa, orta ve uzun dönem stratejiler belirledik Ülkemizde etkili ve tıkır tıkır işleyen bir spor politikası inşa ettik. Spor politikamızın ilk ayağı, spora erişimi herkes için mümkün kılmaktı. Bunu da 2-3 popüler branş için değil, tüm branşlarda yapmaktı. Biz evvela bunu başardık. Son 20 yılda, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, 81 ilimizin tamamında ilçelere, mahallelere, köylere kadar spor tesisleri inşa ettik. Ülkemizin spor çehresini değiştirdik" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, sportif bir toplum haline gelmemiz için elini taşın altına koymaktan asla çekinmemiş büyük bir lider olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, ”Ülkemizin dört bir yanında binlerce spor salonu, binlerce saha, binlerce kort, pist, basketbol ve voleybol alanları, havuzlar, bireysel sporlar için antrenman sahaları ve stadyumlar yükselince, halkımızın spora yönelimi arttı. Bugün, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla engellisiyle 85 milyon, günün her saati spor yapma imkanına erişiyor” şeklinde konuştu.