Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: Yaptığımız projeler vizyonsuzlara tokat gibi cevabımızdır. 20 yılda planlı şekilde hayata geçirdiğimiz eserlerimizle altyapı eksiğimizi giderdik.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu; Kayseri 6. Bölge Müdürlüğü Üstyapı Baş Mühendisliği Nevşehir Bölge Şefliğini ziyaret ederek, Nevşehir-Ürgüp-Kayseri bölünmüş yol düzenleme ve genişletme çalışmaları hakkında bilgi aldı.

"Dokuz bin yıllık kadim tarihe sahip Kapadokya’da, Nevşehir'de bulunmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyoruz" diyen Bakan Karaismailoğlu, "Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile Aralık 2020’de hizmete açarak otoyol ağımıza eklediğimiz Ankara-Niğde Otoyolu ile, Edirne'den Şanlıurfa'ya bin 230 kilometre kesintisiz ulaşım sağlıyoruz. Ankara-Niğde Otoyolu ile, 317 kilometrelik mevcut karayolu mesafesi 275 kilometreye indi. İki nokta arasındaki ulaşım süresini, 4 saat 14 dakikadan, 2 saat 22 dakikaya düşürdük. Projemiz ile zamandan ve yakıttan yıllık ortalama 1 milyar 628 milyon liralık tasarruf sağlıyoruz. Hükümetlerimiz döneminde; ülkemizi Asya, Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Kafkaslar ve Kuzey Karadeniz ülkeleri arasında ulaşımın her modunda uluslararası bir koridora dönüştürdük. Bölünmüş yol uzunluğumuzu 6 bin kilometrelerden 28 bin 664 kilometreye çıkardık. Otoyol ağımızı bin 714 kilometreden, 3 bin 633 kilometreye yükselttik. Geçit vermeyen dağları 661 kilometreye ulaşan tünellerle aştık. Derin vadileri, 729 kilometrelik köprü ve viyadüklerle geçtik. Toplam karayolu ağımızı 68 bin 700 kilometreye çıkardık. 20 yılda planlı şekilde hayata geçirdiğimiz eserlerimizle yıllardır süregelen altyapı eksiğimizi giderdik. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Yaptığımız projeler vizyonsuzlara tokat gibi cevabımızdır. Milletimiz çalışanla çalışmayanın, milletinin yanında olanla olmayanın farkında" dedi.

"PROJE BEDELİ 1 MİLYAR 195 MİLYON LİRA"