Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum: 11 ilimizi ayağa kaldıracağız Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum: 11 ilimizi ayağa kaldıracağız
Bakan Karaismailoğlu, Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü'nce bir otelde düzenlenen, 'Üçüncü Uluslararası Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Konferansı'na katıldı. Burada konuşan Karaismailoğlu, Türkiye'nin coğrafi konumunun avantajlarını fırsata çevirmek için politikalar gerçekleştirdiklerini belirterek, "Sadece 4 saatlik bir uçuşla tam 67 ülkeye, 1.6 milyar insana ulaşabileceğimiz çok kıymetli bir yerdeyiz. Dünya ticaret koridorlarının tam ortasındayız. Lojistik bir üst olmak için hiçbir engelimiz yok. Hem bakanlık hem de hükümet olarak yaptığımız yatırımlar, planlamalar sayesinde; Türkiye, dünyada çok önemli bir faktör haline geldi. Önümüzdeki yıllarda bu faktörün değeri çok daha artacak. Biz de o Türkiye'nin derin altyapısını oluşturuyoruz" diye konuştu.

Türkiye'nin son 20 yılda büyük bütçeli altyapı projelerini bitirdiğini ifade eden Karaismailoğlu, "Dünyanın gelişmiş 10 ekonomisinden biri olmayı hedefliyorduk ama bu gidişle doğru zamanda doğru yatırımlar yaparak, Türkiye'nin kısa zamanda dünyanın en büyük 5 ekonomisinden biri haline gelmemesi için önünde bir engel yok" dedi.

'ATATÜK HAVALİMANI'NI AÇACAKLARMIŞ; ALLAH AKIL FİKİR VERSİN'