Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Losijtik Forum 2022’de üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Çevrimiçi bağlanarak Türkiye’de ulaşım ve ulaşıma yapılan yatırımların çok önemli olduğunu belirten Bakan Karaismailoğlu öğrencilere, “Türkiye’nin konumu, yaşanan gelişmeler, ulaştırma yatırımları, lojistik faaliyetler, dünyadaki küresel hareketler konuları çok önemli. Bu yüzden bunları ayarlayacağımız programla en kısa sürede sizlere aktarmak istiyorum” açıklamasını yaptı.

İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen ‘’Logistics Forum’22 (Lojistik Forum’22)’’ 13 Mayıs’ta başladı. 12 yıldır devam eden ve gelenekselleşen forumun açılış gününde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da öğrencileri yalnız bırakmadı. Foruma Rize-Artvin Havalimanı’ndan çevrimiçi katılım sağlayan Bakan Karaismailoğlu, “Son 20 yılda ulaştırma ve altyapı olarak 172 milyar dolarlık yatırım yaptık. Sonucunda ise üretime 1 trilyon dolarlık katkımız sağlandı. Milli gelire 500 milyar dolarlık katkımız oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak bizim görevimiz vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak. Bunu yaparken insan, yük ve veri taşıyoruz. Bunu da en hızlı, en güvenli ve en kolay yoldan taşımak zorundayız. O yüzden bu kadar büyük yatırımlar yapıp vatandaşımızın da hayatını kolaylaştırıyoruz” dedi.

“TÜM ULAŞIM YOLLARINI KAPSAYAN SUNUM YAPACAĞIM”

Öğrencilerle bir araya gelmeyi çok istediğini belirten Bakan Karaismailoğlu, “Sizlere anlatacağım, öğrenmeniz gereken çok şey var. Türkiye’nin konumu, buradaki gelişmeler, ulaşım yatırımları, lojistik faaliyetler ve küresel ticari takvimdeki gelişme konuları çok önemli. İnşallah çok yakında hazırlayacağımız programla sizlerle bir araya geleceğiz. Sizlere yapacağım sunumla; Dünya Koridor Hacminin 12 milyar tondan 25 milyar tona çıkmasını, Karadeniz’in ticari göle dönüşmesi, Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerin liman yatırımlarının yapılması, 12 milyar ton ticaret hacminin yüzde 90’a varan kısmının deniz yoluyla yapılması, hava yolu, kara yolu, demir yollarının entegrasyon halinde denize bağlanması gibi konuları aktaracağım” şeklinde konuştu.