• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Bakan Kandili Nazilli'de kutladı

  17.08.2008 13:45
  Bakan Yazıcıoğlu Berat kandilini Nazilli'de kutladı.
  Bakan Kandili Nazillide kutladı
  Bakan Kandili Nazilli'de kutladı Bakan Kandili Nazilli'de kutladı Bakan Kandili Nazilli'de kutladı

  Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu cami açılışı için geldiği Bozdoğan"dan Nazilli"ye geçerek Berat Kandilini burada kutladı. Vatandaşların ve partililerinin kandilini kutlayan Bakan Yazıcıoğlu, yatsı namazını kıldığı caminin yanındaki parkta kar helvası yiyerek serinledi.
  Akşam saatlerinde Bozdoğan"dan Nazilli"ye geçen Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk ve Aydın Valisi Mustafa Malay Nazilli"de İlçe Kaymakamı Caner Yıldız, Belediye Başkanı Aytekin Kaplan ve partilileri tarafından karşılandı. Yatsı Namazı için Nazilli"nin tarihi camilerinden olan merkez Koca Camine gelen Bakan Yazıcıoğlu, burada namazını kıldıktan sonra sohbet ve kandil kutlaması için caminin yanındaki çay bahçesine geçti. Vatandaşlar ve partilileri ile bir süre sohbet eden Bakan Yazıcıoğlu, kendisine ikram edilen yöresel kar helvasından yedi. Kar helvası ile serinleyen Bakan Yazıcıoğlu"na Nazilli ve Aydın hakkında düşünceleri soruldu. Tarım alanındaki çalışmaları değerlendiren Bakan Yazıcıoğlu, Aydın"ın tarımda Türkiye"nin en gözde illerinden birisi olduğunu ifade ederek “Nazilli Aydın ilimizin en gelişmiş bir ilçesi ve daha iyi şeylere layık. Bunun içinde başta milletvekillerimiz olmak üzere bizler ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.


  AFRİKA"YA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ
  Pazartesi günü İstanbul"da Afrika ülkeleri zirvesinin başlayacağını hatırlatan Bakan Yazıcıoğlu, “İstanbul"daki zirveye pek çok Afrika ülkesinin devlet ve hükümet başkanlarının yanı sıra Cumhurbaşkanımız da katılacak. Bir devlet organizasyonu olan bu zirve Çarşamba gününe kadar devam edecek. Afrika"ya büyük önem veriyoruz. Afrika ile stratejik işbirliklerimiz yoğun bir şekilde gelişiyor. TİKA"nın 3 tane ofisi var Afrika"da. Ama devletimiz 10 yeni ilave ofis daha açacak. TİKA"nın ofisleri de buna paralel olarak artacak. Afrika tüm dünya ülkelerinin büyük önem verdiği gerçekten önemli bir kıta. Şimdiye kadar Türkiye"nin ihmal ettiği bir kıta olarak bundan sonra büyük önem verdiğimiz bir yer olarak ciddi ilişkiler kuruyoruz. Bu nedenle Pazartesi günü başlayacak olan bu zirve bizim için çok önemlidir. Afrika ile olan ilişkilerimizi çok daha derli toplu ve düzenli hale getirecektir” dedi.


  DÜNYANIN GELECEĞİ SU VE GIDA ÜZERİNE KURULUDUR
  Bakan Yazıcıoğlu organik tarımın öneminden de söz ederek Tarım Komisyonu Üyesi olan AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk"ün bu konu üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığını ifade etti. Yazıcıoğlu organik tarımla ilgili tüm altyapı çalışmalarını tamamladıklarını ve organik tarımla ilgili tüm altyapıyı oluşturacak yasaları çıkardıklarını kaydetti. Yazıcıoğlu, şunları söyledi: “Dolayısıyla yavaş yavaş o geleneksel üretim modeli dediğimiz atadan kalma tarım yöntemlerini bırakarak organik tarıma geçmemiz lazım. Bölgeniz bu açıdan çok güzel ve verimli. Organik tarım hem ülkemiz hem de dünya için çok önemli. İlk birkaç yılda olumlu sonuç vermeyebilir ancak ondan sonraki yıllarda önü fevkalade açık. Bu konuda tüm çalışmalar tamamlandı ve şu anda işi vatandaşımıza kaldı. Yeni alternatif tarım ürünleri üzerinde yoğunlaşarak hem buraları hem de tüm Türkiye için büyük örnek olur. Çünkü dünyanın geleceği burada, bu istikamettedir. Gıda; önümüzdeki dönemin en önemli ihraç maddesi olacaktır. Buradaki tüm müteşebbis insanlarımızın buna gereken önemi vererek en iyi şekilde değerlendireceğine de inanıyorum. Hükümet olarak bizlerde elimizden gelen her türlü desteği de vereceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum. Tarım Komisyonu Üyemiz Sayın Ahmet Ertürk"de zaten tüm birikimi ile gereken her çalışmayı yapıyor. Bize görev düştüğünde ise bizde gereken her şeyi yapacağız”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim