• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Bakan Çelik'e taciz davası

  08.03.2008 15:53
  MİLLİ Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’i yargı kararlarını uygulamadığı için 15 bin YTL tazminat ödemeye mahkum ettiren Erzurum Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak, AKP iktidarı döneminde 10’uncu kez tayin edildi.
  Bakan Çelike taciz davası
  Bakan Çelik'e taciz davası Bakan Çelik'e taciz davası Bakan Çelik'e taciz davası

  MİLLİ Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik"i yargı kararlarını uygulamadığı için 15 bin YTL tazminat ödemeye mahkum ettiren Erzurum Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak, AKP iktidarı döneminde 10"uncu kez tayin edildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından imzalanan kararnameye göre, 25 yıllık Milli Eğitim Müdürü olan Budak bu ünvanını da kaybetti.


  Son olarak Çanakkale"den mahkeme kararıyla 9"uncu kez Erzurum"a dönen ve 14 ay kesintisiz görev yapan Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak, 7 Mart günü Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzalarını taşıyan kararname ile başka bir göreve atanmak üzere görevinden alındı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül"ün aynı gün onayladığı ve 8 Mart tarihli 26810 sayılı Resmi Gazete"da yayınlanan kararname ile Fevzi Budak, tüm özlük haklarından da mahrum bırakıldı.

  Milli Eğitim"de 38 yılını tamamlayan ve bunun 25 yılını Kars, Erzurum, Şırnak, Muş, Kütahya, Çanakkale"de Milli Eğitim Müdürü olarak geçiren Budak, AKP"nin 2002 seçimlerinde Erzurum"dan milletvekili aday adayı olmuştu. Üçlü kararnameyle müdürlük görevinden olan Budak, yargının verdiği "göreve iade" kararlarını uygulamadığı gerekçesiyle Bakan Çelik'i üç ayrı davada 15 bin YTL tazminat ödemeye mahkum ettirdi. Avukat Ali Altay, özlük hakları elinden alınan ve öğretmen olarak atanacak olan Fevzi Budak"ın tekrar Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğüne dönebilmesi için yine yargıya gideceklerini söyledi.

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik hakkında dün Ankara 10'uncu Asliye Hukuk Mahkemesinde mobbing davası "iş yerinde manevi taciz" açtıklarını anlatan Altay, “Bu davanın açıldığı günden bir gün sonra müvekkilimin görevinden alınmasını yeni bir taciz işlemi olarak niteliyorum” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim