Adalet Bakanlığı İş Yurtları Kars Et Entegre Tesisi açılışını yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Cezaevlerimizde ve Türkiye'de işkence yoktur. Yapanlar da karşısında hukuku bulur" dedi.

Tasarı Kongrede: ABD askeri Suudi Arabistan ve BAE'den çekiliyor Tasarı Kongrede: ABD askeri Suudi Arabistan ve BAE'den çekiliyor
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, özel uçakla geldiği Kars'ta, Harakani Havalimanı'nda Vali Vekili Mehmet Zahid Doğu, AK Parti Milletvekili Ahmet Arslan ile Yunus Kılıç, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ve partililer tarafından karşılandı. Bakan Bozdağ ilk olarak valiliği ziyaret etti. Şeref defterini imzalayan Bakan Bozdağ’a Kars Vali Vekili Mehmet Zahid Doğu tarafından opsidyen taşından yapılan hediye verildi. Valilikte çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Bozdağ daha sonra Kars Adalet Sarayı'nı ziyaret ederek Başsavcı Abdullah Amanvermez ve adliye personeliyle buluştu.

Adalet Bakanlığı İş Yurtları Kars Et Entegre Tesisi açılışını gerçekleştiren Bakan Bozdağ, daha sonra AK Parti İl Danışma Kurulu Toplantısı'na katıldı. Açılışta konuşan Bakan Bozdağ, şu ifadeleri kullandı:

"Allah kimseyi cezaevine düşürmesin. Düşmez kalkmaz olan sadece Allah’tır. İnsanlar zaman zaman hata eder, yanılır, şu olur, bu olur her hangi bir suça karışabilir. Bilmemiz gerekir ki; suça karışan her kişi aynı zamanda bir insandır. Onun annesi, babası, ailesi, çocukları ve eşi vardır ve onlar bizim insanımızdır. İşledikleri suçlardan bağımsız olarak Türkiye’de cezaevlerinde bulunan her tutuklu ve hükümlü devlete aittir. Devlet onların cezalarını infaz ederken her türlü halinden sorumludur ve bu büyük bir sorumluluktur. Ailelerinin devlete emaneti olan tutuklu ve hükümlülerin sağlık içerisinde cezalarını infaz edildikten sonra ailelerine dönmeleri, topluma karışmaları ve hayatlarına kaldıkları yerden devam etmeleri son derece önem arz etmektedir. Ceza infaz sisteminin bir amacı da ıslah edildiği kabul edilen hükümlülerin topluma yeniden kazandırılması için alt yapı oluşturmaktır."