Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CNN TÜRK'te Hande Fırat ile Gece Görüşü programında açıklamalarda bulunuyor. Bakan Bozdağ'ın açıklamaları şöyle: Olayın yaşandığı günün hemen ardından Türkiye'ye ayağa kalktı ve bölgeye intikal ettik. Ben de herkes gibi yargı önüne çıkmasından yanayım. Zaten hukukumuz da bunu emrediyor. Savcılar ilk günden itibaren olaya el koydular. Resen soruşturmalar başlatıldı. Yoğun bir mesai içerisine girildi. Bölgede çok cumhuriyet savcısını görevlendirdik. 7 24 bölgede çalışmalarına devam ettiriyorlar.

171 KİŞİ HAKKINDA TUTUKLAMA KARARI ÇIKARILDI

Tuzla'da mide botoksu sonrası ölüm! İnceleme başlatıldı: 2 doktora gözaltı Tuzla'da mide botoksu sonrası ölüm! İnceleme başlatıldı: 2 doktora gözaltı

Deprem soruşturmaları aktif olarak yürütülüyor. Bugüne kadar 583 şüpheli hakkında işlem yapıldı, 171 kişi tutuklama kararı verildi. 77 hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Tutuklanan 171 kişinden 78 tanesi müteahhit olduğunu görüyoruz. Diğerleri ise yapı sorumlusu ve yapı sahibi diye gidiyor. Sorumluluğu ve imzası olan kim varsa bu soruşturmanın kapsamındadır. Yıkılan bir binada sorumluluğu olan kim varsa adalet terazisinde tartılacak ve yapılacak işlemler tereddütsüz yapılacaktır. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Herkes milletin gözü önünde milletin yargısına hesap verecek.