EYT düzenlemesinde sona yaklaşmışken dün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve birkaç isimle birlikte toplantı gerçekleştirdi.

Yapılan toplantıda EYT’de yaş şartının kadınlarda 48, erkeklerde ise 50 yaş olacağına dair konuşmaların olduğu paylaşıldı.

Söz konusu yorumlara cevap veren Bilgin, Genel Kurul’daki bütçe görüşmelerinde EYT’de yaş şartına yönelik açıklamanın yapılacağını kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2023 yılı bütçesi bugün görüşüleceği ifade edildi. Bakan Bilgi’nin akşam saatlerinde açıklama yapmasının beklendiği aktarıldı.

Bu gelişmelerin öncesinde Türkiye İşveren Sendikalar Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Özgür Burak Akkol’dan konuya yönelik yakın bir zamanda açıklama gelmişti. EYT’de işverenlerin yalnız bırakılmayacağını ve emekli olup çalışmaya devam edeceklerin olduğunu kaydetti.

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile bir araya geldi İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile bir araya geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise bu ayın başlarında EYT düzenlemesinde emekli olacak kişilere verilen kıdem tazminatı için şirketlere kredi verileceğini açıklamıştı.