Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, EYT düzenlemesinde son aşamaya gelindiğini açıkladı. Asgari ücrete yapılacak yeni zammın Aralık ayında değerlendirileceğini hatırlatan Bilgin, "Enflasyonun etkisini, tahribatını dikkate alarak yeni bir değerlendirme sonucunda kararımızı açıklayacağız" ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yapılan düzenlemeye ilişkin son durm hakkında bilgi verdi. Bilgin, "EYT sorunu emeklilikle ilgili bir sorun, yaşla ilgili bir problemdi. Emeklilik yaşının yükseltilmesiyle ilgili problemdi, çözüm aşamasına geldik. Onunla ilgili dosyayı tamamladığımızda kamuoyuyla paylaşacağız" ifadelerini kullandı.

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) ziyaretinde açıklamalarda bulundu.

Hamza Dağ: "CHP'nin terör örgütleriyle olan ilişkisi çok açık bir şekilde ortadadır" Hamza Dağ: "CHP'nin terör örgütleriyle olan ilişkisi çok açık bir şekilde ortadadır"

ASGARİ ÜCRETTE ARALIK ZAMMI

Asgari ücrete yapılacak yeni zamma ilişkin konuşan Bilgin, bir kez daha enfşasyon mesajı verdi. Bilgin, "Önümüzdeki Aralık ayında yeniden asgari ücreti değerlendireceğiz. Enflasyonun etkisini, tahribatını dikkate alarak yeni bir değerlendirme sonucunda kararımızı açıklayacağız'' ifadelerini kullandı.