Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Akşehir ziyareti sırasında şehit aileleri ve gazilerle yemekte bir araya geldi. Bakan Akar 24 Temmuz 2015'ten bugüne 35 bin 786 teröristin etkisiz hâle getirildiğini belirtirken, "Bunlar kundaktaki bebeklere dahi kurşun sıkmış alçaklardır" dedi.

Bakan Akar, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin uluslararası ortamda özne hâline geldiğini, etki alanının Avrupa, Asya ve Afrika kıtaları olduğunu; ilgi alanının ise tüm dünya olduğunu belirtti.

Buna bağlı olarak da Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) görev ve sorumluluklarının arttığını ifade eden Bakan Akar, "Dolayısıyla bizler Türk Silahlı Kuvvetleri olarak elimizden geldiğince bize düşen görevleri en iyi şekilde yapmak için azami gayret göstereceğiz." dedi.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra TSK'dan hainlerin temizlendiğini vurgulayan Bakan Akar, "Bizler Türk Silahlı Kuvvetleri olarak hainlerden temizlendikçe bilakis güçlendik. Bize verilen görevleri en yoğun şekliyle yapmak için gayret gösteriyoruz." diye konuştu.