• BIST 109.330
 • Altın 155,771
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Bahçeli'ye yanıt gecikmedi

  14.10.2008 14:18
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bahçeli'nin sert çıkışına grup toplantısında yanıt verdi
  Bahçeliye yanıt gecikmedi
  Bahçeli'ye yanıt gecikmedi Bahçeli'ye yanıt gecikmedi Bahçeli'ye yanıt gecikmedi

  İşte Başbakan'ın açıklamaları:

  Bu ülkede yüksek sesle konuşanlar ne dediklerine dikkat etmelidirler. Terörle mücadelenin en önemli unsuru da kardeşliktir. Bu ülkede kimsenin kimseye karşı üstünlük iddiası söz konusu olamaz. Bizi biz yapan tarih birliğidir. Selçuklu'da, Osmanlı'da Türkiye Cumhuriyeti'nde bir ve beraberiz.

  BAHÇELİ'YE YANIT

  Son zamanlarda benim ve arkadaşlarımın bu sözlerini kıskananlar var. Başkaları başka ifadeler kullanabilir. Başkaları başka ideolojilere inanabilir, 70 milyonu kucaklayamayabilir. Çünkü geçmişimizden bu yana bu noktada nerede nasıl davrandığımızı anlamakta zorlananlar var. Yoksa bunun tapusunu kendilerine ait olanlar mı var? Burası 70 milyonundur. Bilmekte zorlananlar varsa kalkıp söylememe gerek yok. Başkaları farklı söylemlerle konuşabilir, bizim sözlerimiz Türkiye'nin 81 şehrinde halkımızın yüreğine dokunur. Diyarbakır da bizi anlar, Erzincan da...

  TAVİZ VERMEYECEĞİZ

  Kalkınma iddiamızdan da asla taviz vermeyeceğiz. Adaleti erteleyen eski geleneğe dönmeyeceğiz. Demokrasinin çıtasını düşürelim de terörle mücadeleden vazgeçelim ibaresi asla kabul edilemez. Karamsar senaryolara izin vermeyeceğiz. Terörle mücadele konusunda hükümet olarak çalışmalarımızı çok boyutlu sürdürüyoruz. Terörün sadece güvenlik meselesi olmadığı gerçeği toplumun tüm kesimlerinin birleştiği bir ortak düşünce olduğu gerçek. Sağlam zemin üzerinde mesafe almanın daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Hükümetimiz güç birliği içinde teröre karşı tüm önlemleri soğukkanlılıkla ele alıyor.

  Aktütün'de askerlerimize, Diyarbakır'da polislerimize kastedenler bizim dostluğumuza da kastediyor. Terör örgütü benim askerime, polisime düşman gözüyle bakıyor. Biz onlara suçlu gözüyle bakıyoruz. Neden? Demokrasinin gereği bu. Aklı selimden uzaklaştığımız an terörün tuzağına düşmüş oluruz. Zaten istenen, bu. Değerlerimize sahip çıkacağız. Milletle devletin arasını açmak onların amacı. Biz onların tuzağına düşmeyeceğiz.

  AKTÜTÜN'DE OKUL YOK DİYORLAR

  Aktütün'de okul olmadığını iddia eden bir medya grubu var. Oradaki terör nedeniyle yapılan tatili fırsat bilip orada okul olmadığını, öğretmen olmadığını iddia ediyorlar. Bunlardan nemalanıyorlar. Milli Eğitim Bakanı Çelik bir açıklama yaptı. Bunu neden gündeme getirmediler? Bunun üzerinden iktidara vurmak insafsızlıktır. Kendilerine çeki düzen vermelerini hatırlatmak istiyoruz.


  RAHATSIZ OLUYORLAR

  Terör gündelik hayat düzenini bozmaya çalışıyor. Oralarda yenilik çalışmaları yapıyoruz. Bu terör örgütüne rahatsızlık veriyor. Biz Batman'da baraj yapıyoruz. Ilısu Barajı Türkiye'nin ilk üç barajından biri olacak. Terör örgütü bunu istemiyor. Ben buradan Güneydoğu'daki vatandaşlarıma seslenmek istiyorum. Acaba niçin terör örgütü veya onun yandaşları bu barajı istemezler? "Hasankeyf kalkıyor" diyorlar. Yalan. Hasankeyf baraja nazır olacak. Efendim "Tarih yok ediliyor" yalan söylüyorlar. Adeta denize nazır bir Hasankeyf, bir şehir meydana gelecek. Medeniyet mücadelesi budur. Bunu sabote etmek için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar.


  BUSH'LA NE KONUŞTUĞUMU NE BİLİYORSUNUZ


  Umutlarımızı teröre teslim etmeyeceğiz. Herkesin elini taşın altına sokması gerekir. Diplomasi en önemli güçlerden biridir. ABD, Irak Merkezi Yönetimi ve bölgesel yönetimi ile çalışmalar yapıyoruz. Böyle konularda ülkeler kompleksli davranamaz. Türkiye'nin gocunacak birşeyi yok. Devlet olarak atılması gereken tüm adımları atıyoruz, atacağız. Bu konunun istismar edilmesini de son derece talihsiz buluyoruz. Başbakan ABD'de şöyle konuşmalıydı diye nasihatte bulunuyorlar. Benim Bush'la ne konuştuğumu ne biliyorsunuz?


  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim