• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Bahçeli'ye 'çekil' çağrısı

  23.07.2009 11:14
  MHP Genel Başkan adayı Ahmet R. Yılmaz, Devlet Bahçeli’nin genel başkanlığı döneminde Türk milliyetçilerinin başka siyasi partilere gitmeye veya siyasetten kopartılmaya zorlandığını savunarak Bahçeli’yi görevden çekilmeye çağırdı.
  Bahçeliye çekil çağrısı
  Bahçeli'ye 'çekil' çağrısı Bahçeli'ye 'çekil' çağrısı Bahçeli'ye 'çekil' çağrısı

  Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Bahçeli"nin görevde bulunduğu son 12 yıl boyunca yaptıkları ve yapamadıklarından dolayı MHP"nin geleceğini karartmakta olduğunu öne sürerek “Türk milliyetçilerinin lidere hürmet ve sadakat anlayışı zorlamalar yoluyla istismar sınırlarına dayanmıştır” dedi. Görevi başarılı bir şekilde yerine getiremeyenlerin aldıkları emaneti iade etmelerinin itibarlarını yaşatmalarının en iyi yolu olduğunu ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:
  “Aksi durumda, tarihin sayfalarında görünmez bir nokta olmaktan, hoş olmayan anılarda yaşamaktan başka bir yere varılamaz.

  12 yıl MHP Genel Başkanlığı görev süreniz, icraatlarınız Türk milliyetçiliği ve muhafazakârlık adına cevap verilmesi beklenen sorularla doludur. Bu soruların sorulmasını, 12 yıl boyunca, bir taraftan Balgat"ta kendinize oluşturduğunuz zırh ile, diğer taraftan inancı yüksek Türk milliyetçilerini davadan uzaklaştırma yolu önlemeye çalıştınız. Görevde olduğunuz sürece uygulamalarınız nedeni ile inançlı Türk milliyetçileri başka siyasi partilere gitmeye veya siyasetten koparılmaya zorlandı.

  Fakat bugün vardığınız noktada bu çabaların hepsinin boş çabalardan öteye gitmediği tüm dava arkadaşlarımız ve milletimiz tarafından izlenmektedir. Burası Anadolu Türk ve Müslüman yurdu; Yunus gibi bir ozan dahi bu topraklarda sigaya çekilmişken duvarlar örerek hesaptan kaçılacağını düşünmek nasıl bir yanlıştır?
  Edirne"den Kars"a, Hakkari"den Rize"ye Müslüman Türk Milliyetçileri bu sorulara cevap bekliyor. Ya cevap verin ya da çekilin.”

  -“NİYE BALGAT"TA OTURUYORSUNUZ?”-

  MHP"nin doğudaki teşkilatlarını kapatmasını da eleştiren Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü:
  “12 yıl önce bu parti Diyarbakır başta olmak üzere doğu illerimiz, ilçe ve beldelerimizde faaliyette iken hangi mantıkla ve nasıl olur da bir gün bile doğuya gitmeyerek, kritik günler geçiren bu bölgemizi bu süreçte AKP ve DTP"ye terk ettiniz?

  Türkiye"de doğuya girmeden, milliyetçileri iktidar yapmak için ithal oy getirmeyi mi düşünüyorsunuz?
  Türk milliyetçilerinin liderliğiniz boyunca, doğudaki bu 12 yıllık siyasi çekilme eylemi ile ilgili bilmesi gereken özel bir neden var mı? Bununla ilgili Türk milliyetçilerine açıklamak istediğiniz bir bilinmeyen var mı?
  Türk milliyetçileri için batıya doğru olan bu siyasi ve fiziki çekilme devam edecek mi? Devam edecekse nereye kadar?
  DTP Türkiye"nin dört bir yanında teşkilatlanırken, MHP nasıl olur da her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulan bir zamanda doğudan çekilmeye zorlanır?

  DTP Genel Başkanı ve milletvekilleri Türkiye"nin her yanında adım atmadık yer bırakmazken siz neden Balgat"ta oturuyorsunuz?

  Oturmaya devam ederek Türk milliyetçilerini kaç yılında iktidar yapmayı planlıyorsunuz? Bu şartlar altında Türk milliyetçileri için kendinizin de inandığı matematiksel gerçekliği olan bir iktidar veriniz var mı?
  Bu soruların ne kadar daha çoğaltılabileceğini siz benden daha iyi bilmektesiniz. Kendinize ve aziz Türk milletine bir iyilik yapın ve yarından tezi yok lütfen bu davanın önünü açmak, DTP kadar MHP"nin de bu ülkenin her yanında siyaset yapma hakkının olduğunu göstermek ve her şeyden önce teşkilatlarını kapattığınız Diyarbakır başta olmak üzere o aziz vatan topraklarında ülkesi, milleti ve vatanın bölünmez bütünlüğü adına şehit düşmüş olan evlatlarımızın adına MHP Genel Başkanlığı emanetini aldığınız gibi onu iktidara taşıyacak olan Müslüman ve Türk kimliğini ayrıştırmayacak Türk milliyetçilerine iade ediniz. Aziz milletimizin önünü daha fazla tıkamadan değişime Türkiye için, onurumuz için siz de evet deyiniz."

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim