• BIST 106.991
 • Altın 151,481
 • Dolar 3,6762
 • Euro 4,3196

  Bahçeli'den kapatma çıkışı

  18.03.2008 13:56
  Hukuken doğru siyaseten yanlış
  Bahçeliden kapatma çıkışı
  Bahçeli'den kapatma çıkışı Bahçeli'den kapatma çıkışı Bahçeli'den kapatma çıkışı

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk milletine yönelik tehditlerde kaygı verici bir artış yaşandığına dikkat çekerek, “Dün olduğu gibi, bugün de aziz milletimiz varlığını devam ettirebilmek için şehitler vermekte, buna karşılık vatanımızın dirliğinden rahatsızlık duyan odaklar ihanet tohumlarını fütursuzca saçmaktadırlar. Bu zamana kadar ortaya çıkan gelişmelerden, buhran dönemi olarak değerlendirilebilecek yeni bir fetret devrinin yaklaşmakta olduğu, bunun ise işbaşındaki siyasi iradenin basiretsizliğinden ve samimiyetsizliğinden kaynaklandığı kuşkuya yer bırakmayacak biçimde anlaşılmıştır” dedi.

  MHP Genel Başkanı Bahçeli 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi"nin 93. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bahçeli mesajında, tarihin her döneminde, emperyalist güçlerin Türk milletinin varlığına kast eden girişimlerine, inanç ve azimle karşılık verildiğini, çok yönlü saldırı ve tertiplerin Türk milleti tarafından her zaman boşa çıkarıldığını vurguladı. Türk milletinin bağımsız yaşama konusundaki tavizsiz tercihinin izlerini, Çanakkale'nin derin sularında, Conkbayırı ve Anafartalar"ın siperlerinde kefensiz yatanların destansı mücadelesinde görmenin mümkün olduğunu belirten Bahçeli şunları kaydetti:
  “Al bayrağımızın renginin şehitlerimizin kanlarından aldığı düşünüldüğünde, "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır" dizeleri, mukaddesatı uğruna gözünü kırpmadan canlarını verenler sayesinde bugün var olduğumuzu açıkça kanıtlamaktadır. Yüz binlerce şehidin toprağa düşmesiyle, Çanakkale'de kazanılan muhteşem başarı, millet olma şuurunun kuvvetlenmesinde en önemli dönüm noktalarından birisi olmuştur. Vatanın değişik yörelerinden gelen isimsiz kınalı kahramanlar, Çanakkale'de ortak bir ülküyle hareket etmişler, kutlu ceddimizin emaneti olan mana yüklü topraklarımızın savunulması uğruna canlarından seve seve vazgeçmişlerdir. Bu itibarla, Türk milletinin binlerce yıllık bağımsız ve onurlu yaşaması, "bir gül bahçesine girercesine kara toprağa girmiş" kahraman şehitlerimizin gözleri kamaştıran mücadelesinin sonucunda olmuştur.”
  Çanakkale"de, düşman kuvvetlerinin madden üstünlüğünün, vatan sevgisi karşısında bütün anlamını yitirdiğini, teknolojik gücün, cesaret ve kararlılık karşısında çaresiz kaldığını vurgulayan Bahçeli, “Vatan topraklarını korumak ve savunmak için, en zor şartlar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmemiş olan şehitlerimiz; devletimizin varlığının, milletimizin birlik ve beraberliğinin manevi güvencesi olarak sonsuza kadar hatırlanacaktır. Aziz şehitlerimiz, büyük Türk Milleti'nin hiçbir şartta bağımsızlık ve özgürlüğünden taviz vermeyeceğini ve sonsuza kadar var olma kararlılığına sahip olacağını, her türlü takdirin üstündeki mücadeleleri sonucunda dünyaya kabul ettirmişlerdir” dedi.

  Bahçeli içinde bulunulan zaman diliminde, Türk milletine yönelik tehditlerde azalma olmadığına, aksine kaygı verici bir artış yaşandığına dikkat çekerek, “Dün olduğu gibi, bugün de aziz milletimiz varlığını devam ettirebilmek için şehitler vermekte, buna karşılık vatanımızın dirliğinden rahatsızlık duyan odaklar ihanet tohumlarını fütursuzca saçmaktadırlar” dedi.

  -"TOPLUMSAL HUZUR VE GÜVEN ORTAMI ZEDELENDİ"-

  Ayrıca, siyasi sorumluluk mertebesinde bulunanların, devlet ve millet uyumunu sarsan tavır ve eylemleri sonucunda; toplumsal huzur ve güven ortamının ciddi düzeyde zedelendiğini savunan Bahçeli, mesajına şöyle devam etti:
  “Görülmektedir ki, bu puslu ortamı fırsat bilenler, yarım kalan emellerini yerli işbirlikçileri aracılığıyla hayata geçirebilmek için adeta seferberlik başlatmışlardır. Bu zamana kadar ortaya çıkan gelişmelerden; Türk milletinin bir buhran dönemi olarak değerlendirilebilecek yeni bir fetret devrinin yaklaşmakta olduğu, bunun ise işbaşındaki siyasi iradenin basiretsizliğinden ve samimiyetsizliğinden kaynaklandığı kuşkuya yer bırakmayacak biçimde anlaşılmıştır.

  Kurumlar arasındaki çatışma görüntüsünün yanı sıra, derin ihtilafların beka düzeyinde belirginleşmeye başlaması vahim sonuçların ortaya çıkabileceği yeni bir sürecin başlangıcı olarak görülmelidir.”
  Şehitlerin aziz hatıraları üzerine daha çok düşünülmesinin gerektiği bir zamanda bu tartışmaların, yeni ve kapsamlı bir oyunla karşı karşıya bulunulduğunun bir belirtisi olduğunu kaydeden Bahçeli, “Nitekim böylesi anlam yüklü bir dönemde, milletimizin, dramatik sonuçlar doğurması kuvvetli ihtimal olan çekişmelerle hırpalanması ve tedirgin edilmesi bu durumun bir yansıması olarak değerlendirilmelidir. Her ne pahasına olursa olsun, bu coğrafyada bulunmanın bedelini kanla ödeyen aziz milletimiz, siyasi fantezi ve ihtiraslarıyla; geleceğimizi tartışılır bir hale getirmeye çalışanlara asla imkân tanımayacak, bunu yapanlara da demokratik tepkisini ilk fırsatta mutlaka gösterecektir” dedi.

  Bahçeli teröre karşı gösterilen mücadelede, kahramanca mücadele ederek şehit düşenlerin, söz konusu vatan olduğunda nelerin yapılabileceğini, dosta düşmana açık bir biçimde gösterdiğini ifade eden Bahçeli, “Bundan sonra da, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan son Anayurdumuzu ve Cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumak hepimizin namus borcu olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, asil kanlarını bu topraklara akıtarak Hakka ulaşan bütün aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, aziz hatıraları önünde tazimle eğiliyorum” dedi.

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim