• BIST 107.303
 • Altın 152,262
 • Dolar 3,7180
 • Euro 4,3662

  Bahçeli'den hükümete salvo

  06.05.2008 11:00
  MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Meclis Grup toplantısında partili milletvekillerine seleniyor. Bahçeli, hedefine hükümeti alırken, Erdoğan'a da sert eleştiriler yöneltti.
  Bahçeliden hükümete salvo
  Bahçeli'den hükümete salvo Bahçeli'den hükümete salvo Bahçeli'den hükümete salvo

  MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Meclis Grup toplantısında partili milletvekillerine seleniyor.

  Bahçeli sözlerine, Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftasını kutlayarak başladı. Yunus'u Anadolu'nun manevi önderi olarak niteleyen Bahçeli, bugün içinde bulunulan gerilim ve çatışma ortamından kurtuluşun reçetesi olarak Yunus Emre'yi daha iyi anlamakla olacağını savundu.

  Bahçeli'nin diğer açıklamaları şöyle:

  Türkiye'nin sancılı siyasi ortamı devam etmektedir ve çözümlenemez bir hal almıştır. Kronik sorunlar ağırlaşmıştır. Etnik bölücülük zemin kazanıyor. üniversitelerde gerilimler yaşanıyor. Makro ekonomik göstergeler altüst olmuştur. AKP iktidarı iyice pusulasını şaşırmıştır. Büyük bir itibar sorunu yaşayan hükümet sağduyu yerine gerilimi seçmiş ve dengesini iyice kaybetmiştir. Karanlık ve sonu meçhul bir yolculuğa başlanmıştır. Ve gizlenecek bir tarafı kalmamıştır. AKP'nin milleti ihaneti seçen bu macera yolculuğunda artık araba yoldan çıkma noktasındadır.

  1 Mayıs'ta bir savaş ortamına çevrilen İstanbul'u milletimiz haketmemi,ştir. gerilimin mimarı AKP hükümetidir. Bir acziyet örneği sergilenmiştir. Gerçekte kimin ayak kimin baş olduğu milli vicdanda tescil edilmiştir. Kendisinin de işçi olduğunu bir eziklik içinde hatırlayan Başbakan kendi vicdanını temizleyemeyecektir.

  Kapatma davasında 52'inci gününe girilmiştir. AKP, önümüzdeki soruna hukuk ve meşruiyet dahilinde bu soruna bir çözüm bulamamıştır. Hala kafa karışıklığı içindedir. AKP'nin yedek parti kurma çalışmaları basına yansımıştır.

  AKP hükümeti erken seçim kozunu muhalefete karşı koz olarak kullanmaya çalışıyor. Karar kendilerinin. Bundan çekinen yoktur. AKP, çözümün adresini Meclis yerine Brükselde gördü. Avrupa komiserleri Türk yargısına müdahale etmeye kalkıştı. Yüce mahkemeye gözdağı verilmeye kalkışıldı. AB müfettişleri bu konuda sessiz ve yavaş yapın diye uyarması üzerinde çalışılması gerekilen bir uyarıdır.

  Türkiye'nin bu sorunundan Avrupa'dan medet umulması AKP için utanılacak bir durumdur. Seviyeden ve ciddiyettten uzak bir yaklaşımdır. Bu müfettişin başörtüsü konusunda yapılması gerekenleri de söylemesi cevaplanması gereken başka bir konudur. Türk milletinin çok yakından tanıdığı AKP klasiği devam ediyor. AKP'nin bir can kurtaran gibi bir dayatma anlayışı son dönemde kabul ettikleri raporlaştırılan konularda da anlaşılmakatadır. Bu kapsamda 301'in değiştirilmesini yeterli görülmeyerek Türkiye'den yeni adımlar atılması istendi.

  Sayın Başbakan AB'ye yaranmak için Brüksel'in her talebini bir noter gibi onaylamaktadır. Buradan tüm arkadaşlarımızın gece yarısına kadar devam eden 301'inci Madde görüşmesinde yaptıkları milli müdafadan ötürü teşekkür ediyor, hepsini kutluyorum.

  AKP hükümeti Brüksel'in dümen suyunda ilerlemeyi kendisine yakıştırmaktadır. PKK'nın siyasi talepleri zamana yayılarak gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Bunları için gerekli ve yerinde bir değerlendirme yapmak kaçınılmazdır. PKK'nın haraç toplama, finans kaynağı yönetme, propaganda yapma, yayın kuruluşu yönetmek gibi Avrupa ülkelerindeki faaliyetleri tespit edilmiştir.

  AKP Kıbrıs'ı Rumtarafına teslim etmek için çalışmalar yürütüyor. Ülkemizi soykırımla suçlayan Erivan'la da pazarlıklar yürütülmektedir.

  Barazni ile resmi temas kurulması ve bu bölgeye yönelik resmi paket açıklanması geçtiğimiz hafta yaşanan önemli gelişmedir. MHP endişelerini oratya koymuştur. Sayın Başbakan'ın son Beyaz Saray ziyareti bu planın adım adım ortaya koyulmasının kararlaştırıldığı yerdir. Barzani'ye PKK'nın kontrıol altına tutma karşılığında bazı misyonlar yükleniyor. PKK'nın silahsızlaştırılması için çalışmalar yapılıyor. Bu konularda Beyaz Saray görüşmesi,nde Amerika'ya söz verilmiştir. ABD'den PKK'yı desteklemesini istemek yerine bir gaflet politikası seçildi. Kerkük'ün Kürtler tarafından işgaline açık çek verilmiştir.


  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim