YSK'dan Ordu ve Hatay kararı! İYİ Parti ve CHP'nin itirazları reddedildi YSK'dan Ordu ve Hatay kararı! İYİ Parti ve CHP'nin itirazları reddedildi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada özetle şunları aktardı: “Anayasa Mahkemesi ile Danıştay’ın verdiği bazı kararların doğrudan devlet onuruna, milli güvenliğimizin ruhuna zarar verdiği açıktır. FETÖ’cülerle PKK’lılara alan açan sözü geçen yüksek mahkemelerin, sıra fiyat istikrarını hedef alan fiyat anarşistleriyle ilgili önleyici kararlar almaya geldiğinde üç maymunu oynaması işgüzarlık ve ikiyüzlülüktür. Fiyat anarşistleri de FETÖ’cüdür. Dükkânları ve evleri kapatılmadır.

‘İHRAÇLAR’IN İADESİ

Danıştay 5. Daire’nin FETÖ’den ihraç edilen 387 hâkim ve savcıyı tekrar mesleğe iade eden kararı çok tehlikelidir, çok sakıncalıdır. Tam da böyle bir zamanda ahı gitmiş vahı kalmış bir yazar müsveddesi sosyal medya hesabından 15 Temmuz ile ilgili demiş ki: ‘Hükümet dört ay önceden darbe olacağını bütün ayrıntılarıyla biliyordu’. Şayet bu şahıs iddialarının ispatını yapmazsa, şerefli bir Türk savcısının huzurunda yazdıklarını tevsik etmezse dünyanın en namert insanıdır. FETÖ’nün propagandasına çanak tutulması, 15 Temmuz’a tiyatro denilmesi alçaklığın dibidir.