• BIST 106.926
 • Altın 151,429
 • Dolar 3,6718
 • Euro 4,3287

  Bahçeli'den ağır suçlama

  21.08.2009 08:24
  ‘Mehmetçik’le katiller aynı kefeye sokulmak isteniyor’
  Bahçeliden ağır suçlama
  Bahçeli'den ağır suçlama Bahçeli'den ağır suçlama Bahçeli'den ağır suçlama

  İçişleri Bakanı Atalay"ın görüşme trafiğini eleştiren Bahçeli, “Kapı kapı gezerek Türkiye"nin yıkım projesine suç ortakları aramaktadır. MHP bu sürecin içinde yer almayacaktır” dedi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün Hükümet"in “açılım” çalışmalarını değerlendirdiği yazılı açıklamada çok sert ifadelere yer verdi. MHP lideri Devlet Bahçeli"nin sözleri özetle şöyle:

  - Bu kampanya, yıllardır PKK adı altında terörle sonuç almaya çalışan ihanet odaklarının sahiplendiği bütün emellerin şimdi hükümet eliyle ve silahsız olarak sürdürülmesine yönelik bir yıkım projesidir. "Kürt sorunu"denilerek başlayan bu sürece isim koyma arayışları da devam etmekte, "demokrasi açılımı", "kardeşlik ve huzur açılımı"ve "milli birlik açılımı"gibi sürekli tazelenen makyajlarla gerçekler kamuoyundan saklanmaya çalışılmaktadır.

  - Toplumu ayrışmaya razı etmek için her türlü istismar alanı hiçbir ahlaki ve vicdani sorumluluk taşımaksızın kullanılmaktadır. Şehitlerle caniler, Mehmetçikle katiller, güvenlik güçleri ile teröristler aynı çerçeveye sokulmak istenmektedir. İlerleyen süreçte, fitili ateşlenerek ortalığa bırakılan bu projenin kodları kırılmaya, şifreleri çözülmeye ve aziz milletimiz gerçekleri görmeye başlamıştır.

  - Milletimiz ve bizim için önemli olan, ağır bir yıkıma götürecek olan, fikirleri kimin nerede taşıdığı değil, ülkemizi hangi sonuca ulaştırmak istediğidir. Nitekim, beklendiği gibi, sürece İmralı canisi de dahil olmuştur. Bu katılımla birlikte çuvalcılar, kandilciler, aşiret reisleri, işbirlikçi lobiler ve bölücüler sonunda Başbakanla birlikte aynı fotoğraf karesinde buluşmayı başarmışlardır.

  Suç ortağı aranmakta

  - Hükümet bu resme başkalarını da dahil etmek ve suç ortağı yapmak için var gücüyle çalışmakta, koordinatör adı verilen teşrifatçılarla uçuruma giden yıkım yolunda toplumu ikna turları düzenlemektedir.

  - İmralı"nın kuryeleri olan sözde hukuk adamları ile hükümetin kuryesi haline gelmiş İçişleri Bakanı iki koldan temaslarına devam etmekte, kapı kapı gezerek, Türkiye"nin yıkım projesine suç ortakları aramaktadırlar.

  - Partimiz ve kadrolarımız, milletimiz üzerindeki oyunu okumuş, görmüş ve bozmuştur. Bilinmelidir ki, Milliyetçi Hareket bu oyunun içinde asla yer almayacaktır. Aziz milletimizi de bu oyuna düşmemesi konusunda uyarmaya sonuna kadar devam edecektir. Oyundaki aktörlerin partimize yönelik saldırılarının artışı ve yükselen öfkelerinin nedeni budur.

  - İftiharla iş birliği yaptığını saklamayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın, küresel gücün Ankara"da dayattığı taleplerini bir ev ödevi gibi algılayarak attığı adımlardan, Ermenistan"la ilişkilerin tek taraflı çözülmesi, Heybeliada Ruhban Okuluna yönelik tavizler ve sözde "Kürt Sorunu"na aranacak çözümler, karşımızdaki tehdidin sac ayağını oluşturmaktadır.

  "Türkiye"nin bütünlüğü konusunda taviz vermeyiz"

  DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, dün, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran ve beraberindeki heyeti parti genel merkezinde kabul etti. Cindoruk, eğer bir açılım yapılacaksa bunu devletin yapması gerektiğini savundu ve şöyle dedi: “Eğer devletin ortaya koyacağı tedbirler, düşünceler, paylaşabileceğimizi düşüncelerse ona katılırız. Çünkü hepimiz bu kanın durmasını istiyoruz ama şartımız var. Türkiye Cumhuriyeti"nin bölünmez bütünlüğü konusunda en ufak, akıldan bile geçirmesinler, bir taviz vermemiz mümkün değildir.”

  Bireysel hak ve özgürlükler konusunda demokratik açılıma ihtiyaç olduğunu, bunun Anayasa yoluyla yapılabileceğini anlatan Cindoruk, “Ama bu özel pazarlıklar yoluyla yapılmaz.Devlet terörizmle masaya oturmaz. Bir devre yendiği, askeri alanda bitirdiği bir terör örgütü ile pazarlık yapmaz, yapamaz” dedi.

  DSP lideri Türker"den Cumhurbaşkanı"na mektup

  DSP Genel Başkanı Masum Türker, Cumhurbaşkanı Gül"e mektup gönderdi. DSP lideri, “Demokratik açılım” konusunun toplumu germeden çözülebilmesi için TBMM"de temsil edilen siyasi partilerin liderleriyle bir toplantı ya da toplantılar dizisi düzenlemesini istedi. Türker, bilgi için Başbakan Erdoğan, CHP lideri Deniz Baykal, MHP lideri Devlet Bahçeli, DTP lideri Ahmet Türk ile Türkiye Partisi lideri Abdüllatif Şener"e de gönderdiği mektubunda, ülkenin içinden geçtiği kritik dönemde, gündemdeki demokratik açılım konusunun toplumu germeden, çözümlerin önünü tıkamadan, yapıcı bir şekilde tartışılmasını önemli bir gereksinim olarak gördüğünü söyledi.

  Vatan

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim