• BIST 110.531
 • Altın 155,229
 • Dolar 3,8327
 • Euro 4,5208

  Bahçeli'den ağır sözler

  27.01.2010 09:32
  Bahçeli Balyoz Darbe Plan iddiaları üzerine grup toplantısında demokrasıye olan bağlılıklarını kaydederken, demokrasi dışı her türlü müdahaleye karşı olduklarını kaydetti..
  Bahçeliden ağır sözler
  Bahçeli'den ağır sözler Bahçeli'den ağır sözler Bahçeli'den ağır sözler

  İşte Bahçeli'nin konuşmasının satır başları:
  AKP'nin çıkardığı Demokratik Açılım kitapçığında yıkım planı detaylarıyla açıklanmaktadır...

  Bizi ilgilendiren yanı ise partimize yapılan alçakça iftiralardır. Partimizin terörle bilikte oylarının arttığı iddia edilmektedir.

  Partimiz hiç bir cenaze merasimine siyasi gösteri olarak katılmamıştır...

  Bu yayınla birlikte, Başbakan'ın Yüce Divan'da yargılanmasına sebep olacak ihanet belgesi de ortaya çıkmıştır...

  BALYOZ DARBE PLANI İDDİLARI

  Türkiye'de siyaset dışı zorlama arayışlarına dönük haberler toplumdaki endişe ve kuşkuların artmasına yol açmıştır.

  Doğru ile yanlışın, gerçek ile yalanın, haber ile uydurmanın birbirine karıştığı bu kargaşada partimiz yaşanan olaylara temkinli ve itidalle yaklaşmıştır.

  Bu konuda adalete intikal etmiş süreçlere müdahale etmeden gelişmelere karşı demokrasi anlayışı ve duruşunu tekrarlamayı yeterli görmüştür.

  Demokrasiden dışarıdan müdahalelere sonu kadar karşı olduğumuzu bir kere daha ilan ediyoruz...

  Siyasi partilen terörle ilişkileri olmadığı müddetçe mahkeler tarafından kapatılmasına karşı olduğumuzu da bir kez daha tekrarlıyoruz...

  DEMOKRASİYİ DESTEKLİYORUZ

  MHP devlet iradesinde milletin en iyi şekilde temsil edildiği demokrasiyi, hukukun üstünlüğününü, insan hak ve özgürlükleriyle vicdan ve teşebbüs özgürlüğünü benimsemektedir. Demokrasiye bağlı tavrımız ve ilkeleri tartışmayacağımız kesindir... Siyasi partilen terörle ilişkileri olmadığı müddetçe mahkeler tarafından kapatılmasına karşı olduğumuzu da bir kez daha tekrarlıyoruz...

  Ne Türk milletinin demokrasiden başka arayışı ve seçeneği vardır ne de partimizin demokratik rejimle bir sorunu ve sıkıntısı bulunmaktadır. MHP parlamenter demokrasilerde egemenliğin yegane sahibi millet olduğuna, demokrasinin milli iradeye dayandığına milli iradenin tecelli ettiğin TBMM olduğuna inanmaktadır. MHP demokratik rejimine ve parlamentonun anayasal yetkililere dışarıdan her türlü müdahaleyi gayrimeşru bulmakta ve bunu şiddetle reddetmektedir.

  ISLAK İMZA NE OLDU

  Üzerinde tartışılan ıslak imzalı bir belgenin akıbeti hala netleşmemiştir. Başbakan Yardımcısına suikast gibi bir iddia hala aydınlanmamıştır. TSK'da görev yapan personeli zan altında bırakacak sistematik kampanyanın yeni dalgalar halinde sürdüğü ve devamının da geleceği anlaşılmaktadır.

  TÜRK ORDUSU POLEMİK KONUSU YAPILMAZ

  Bizim bu konuda siyasal bir polemik başlatma amacımız yoktur. Bu konuda en küçük bir ihtimalin bile üzerinde sonuna kadar gidilmesi gerektiğine inanıyor ve bu girişimleri destekliyoruz. Her bir kurumun yeri ve önemi bizim için ayrıdır. 2000 yıllık tarihe sahip Türk ordusunun polemik konu yapılarak içerde ve dışarıda malzeme yapılmamalıdır. TSK'ya ve komuta kademelerine kendisini aklama ve demokrasiye bağlılık konusundaki kuşkuları kaldıracak iç denetim ihtiyaç daha da artmıştır. Türk ordusu polemik konusu yapılamaz.

  BAŞBUĞ'UN AÇIKLAMALARI TATMİN EDİCİ DEĞİL

  Biz TSK'nın açıklamalarına güvenmek durumdayız. Ancak son olarak kamuoyuna yansıyan Genelkurmay Başkanı'nın açıklamasını tatminkar bulmak mümkün değildir. TSK'ya yönelik bir karalama kampanyası olması açıktır. Ancak bu karalamaya karşı suçların ortaya çıkarılması kaçınılmaz bir zorunluluk hale gelmiştir.

  DİLERİM BU ZIRVALAR GERÇEK DEĞİLDİR

  Adına ne denilirse denilsin, ister plan, ister tatbikat...bunları hoşgörmemiz mümkün değildir. Dileriz ki bu zırvalar gerçek değildir. TSK bu ağır ithamdan ve vebalden derhal kurtulmalıdır. Bütün bu gelişmeler karşısında Başbakan Erdoğan ve zihniyeti demokrasiyle kumar oynamak milli iradeyi istismar etmek gibi tehlikeli bir tercihte bulunmuştur. Nasıl Menderes'e aynı oyunu oynadılarsa nasıl Özal'ı suçladılarsa diyerek yeniden mağdur rolünü oynamak, şahsıını ve partisini tek demokratik yapısı olarak ilan etmiştir.

  UCU KİME DOKUNURSA DOKUNSU

  MHP ucu kime dokunursa dokunsun gerçeğin bütün yönleriyle ortaya çıkarılmasında üzerine düşen her türlü desteği vermeye hazır ve kararlıdır. Siyaset geleneğini dayatmalara teslim etmemiz mümkün değildir. Türkiye bu arayışlardan mutlaka kurtulmalıdır. Kurtuluş yollarının ancak siyasetin içinde olduğu kabullenmelidir. Bu gerçeğe yanaşmayanlar varsa onların hakkında verilecek kararlara boyun eğmek zorunda kalacaklardır. Demokrasi dışında bir iradenin kabul edilmesi mümkün değildir.

  BU SORUNUN ADI DEVLET KRİZİDİR

  Bu açıdan Cumhurbaşkanına önerimiz şudur. Bu sorunun adı devlet krizidir. Özellikle TSK'ya yönelik ithamlar ve gerçeklerin ortaya çıkarılmasında hükümetin laftan başka bir şey yapamayacağı anlaşılmıştır. Bu yüzden devlet organların zarar göreceği bir yönetim anlayışı görülmeye başlamıştır. TSK'nın üzerlerinde uygulandığı öngörüldüğü psikolojik harekat karşısında hükümetin tedbir almakta aciz kaldığı anlaşılmıştır. Demokrasiye müdahale arayışları devlette bütün sancıya yola açacaktır. Ordu, emniyet, istihbarat, adalet ve bürokrasi üzerinde tahribi yüksetir. Cumhurbaşkanlığı makamına devlet organlarının düzenli ve uyumlu çalışmasını gözetmeyi ve MGK'yı toplantıya çağırma yetkisini vermektedir.

  ACİLEN MGK TOPLANMALI

  MHP Sayın Cumhurbaşkanı'nın MGK'yı acilen toplanmasını önermektedir. Toplantı veya devam edecek toplantılar sonunda oluşacak tavsiye kararları hükümete bildirilmeli, kamuoyuyla tartışılmalı, TBMM zemininde takip edilmelidir. Devlete uyum adı altında öğle yemekleriyle gerçekleşeceği toplantılar vahim noktaya gelmiştir. Kriz halinin tespiti ve çözümü halinde devleti yönetenlerin idrak edilmesi lazımdır.

  ERDOĞAN BİZE LAF YETİŞTİRMESİN

  Erdoğan'dan beklentimiz bize laf yetiştirmek yerine ekonomiye acil müdahale etmesidir. Elbette muhalefet partileri iktidrarın icraatlarını titizlikle izleyecek ve görüşlerini açıklayacaktır. Bizim de yaptığımız budur ve bunu yapmaktan vazgeçmeyeceğiz. MHP iktidara taliptir, partimizin tek başına iktidar hedefine mutlaka ulaşacaktır.

  Bu zamana kadar içinden çıkılmadık hiçbir kriz olmamıştır. Bu krizin de mutlaka aşılacağını biliyoruz. Ancak krizi bertaraf etmek açındaın hükümetin çaresiz ve başarısız olduğunu görüyoruz. Kırılan ekonomik yapının tamiriyle ilgili ne yapacağını bilmeyen teslimiyetçi siyasetçi duruşu kriz karşısında da sergileyen AKP'nin hali ortadadır.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim