• BIST 106.849
 • Altın 151,441
 • Dolar 3,6736
 • Euro 4,3236

  Bağış'tan CHP teşhisi

  13.06.2008 12:10
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, Zeyno Baran'ın ABD basınındaki makalesi ile ilgili dünkü çıkışına açıklık getirdi. Babacan, CHP'ye ince göndermeler yaptı.
  Bağıştan CHP teşhisi
  Bağış'tan CHP teşhisi Bağış'tan CHP teşhisi Bağış'tan CHP teşhisi

  Egemen Bağış yaptığı yazılı açıklamada, Hudson Institute uzmanlarından Zeyno Baran'ın International Herald Tribune gazetesinde yayımlanan makalesi ile ilgili olarak dün yaptığı açıklamanın ''CHP'nin gerçek yüzünü ortaya çıkardığını'' ileri sürdü. Babacan, ''CHP'nin hangi çıkmaz sokaklarda, kimlerle işbirliğini yaptığını gösterdik. İnfial halinde kanal kanal gezip çırpınıyorlar'' dedi.

  Bağış, açıklamasında şunları kaydetti:

  ''CHP'nin hangi çıkmaz sokaklarda, kimlerle işbirliğini yaptığını gösterdik. İnfial halinde kanal kanal gezip çırpınıyorlar.

  Biz CHP'den 'Bu yazılarla bu senaryolarla kesinlikle hiçbir ilgimiz yoktur' açıklaması beklerken Sayın Onur Öymen'den tasdik ve itiraf geldi. Kendisi açıklamalar yapmış ve açıklamasında isimler verip bu isimleri savunmuş. Yazılanları tasdik edip, yazanlara destek beyan etmiş. O zaman asıl sorumuza cevap versin: Savunduğunuz kişilerin kaleme aldığı faşist ve laik hükümet senaryosu nedir? Bu senaryodaki CHP katkısı nedir?

  Gururla destek beyan ettikleri ve isim isim saydığı Washington'daki iki kişi ve de bir kuruluştur. Bunların çizgileri bellidir. Maksatları bellidir. Aslında hükümetimize karşı 'yeni' bir tavırları da yoktur, yıllardır sürdükleri bilinen iftiralarına devam ediyorlar. Biz bu kişileri yıllar önce 'kiralık kalemler' diye nitelemiştik.''

  -''CHP BU SİPARİŞ TRAFİĞİNİN NERESİNDE?''-

  ''Bu birkaç kişilik profesyonel ekibin Türkiye'den sipariş alarak koordineli kampanya yaptığını'' da yıllar önce söylediklerini ifade eden Bağış, bu konuda gereken cevapları da verdiklerini kaydetti. Son gelişmeler ışığında, ''CHP'nin bu sipariş trafiğinin neresinde yer aldığını merak ettiklerini'' ve ''son gelişmeyle de tam ortasında yer aldığının ortaya çıktığını'' ileri süren Bağış, Onur Öymen'in bunu itiraf ettiğini dile getirdi.

  Egemen Bağış, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

  ''Bu küçük kiralık grup 'ABD' değildir. 'ABD yönetimi' hiç değildir.

  CHP, Washington'daki bir avuç kiralık kalemden medet umarken, karanlık dolaplar peşinde koşarken Alman sosyal demokratları, CHP'yi sosyal demokrat saymayıp Türkiye'ye geldiklerinde ziyaret bile etmiyor. CHP hangi AB ile ve nerede bütünleşiyormuş?

  Düne kadar Türkiye ile ilgili yorum yapan yabancılara saldıran CHP ve CHP'nin değişmesi teklif dahi edilemez Genel Başkanı Sayın Baykal, Salı günkü grup konuşmasında tarihi bir çelişki ile 'Türkiye üzerinde söz söyleme hakkını ben 28 diğer ülkeye de tanıyorum' derken yabancılarla diyaloğa önem verdiği izlenimini verebilmek için oralardaki demokrasi ve özgürlük havasının kendilerini çarpabileceği riskini göze alıp Washington ve Brüksel'de büro kurma çabalarına girişmişken yardımcısı Sayın Öymen, bu yeni ve çelişkili politikaları çerçevesinde medet umdukları birkaç yabancıyı da bu vesile ile deşifre etmiş oldu.

  Türkiye'de demokrasi, özgürlükler, insan hakları, laiklik ve anayasanın ve hukukun tarafsız ve adil uygulanması konusunda AK Parti'nin sicili sağlamdır ve tekrar belirtiyorum bu durum bütün dünyaca teyit edilmektedir. Bizim Türk Milletinin güven ve desteğinden yana hiçbir sıkıntımız yoktur. Uluslararası kamuoyunun ve dost ve müttefik hükümetlerin destek ve ilgisinden yana da sıkıntımız yoktur. Dünyadaki muhataplarımız kiralık kalemler değil, devlet ve hükümet yetkilileri, parlamentolar, anayasal organlar ve özgür medyadır.

  Türkiye'nin batı demokrasileriyle ve batı ekonomileriyle ortak çıkar, milli değerler, refah ve en geniş demokrasi temelinde bütünleşmesini sağlayacak yegane meşru siyasi güç AK Parti'dir. Bu şerefli yetkiyi AK Parti'ye Türk seçmeni vermiştir.''


  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim