1911 yılında Bulgaristan'da doğan kör kahin Baba Vanga'nın kehanetleri, Sibirya'dan gelen yeni bir haberle tekrar gündemde. Baba Vanga'nın yıllar önce söylediği bir kehanet gerçek oldu.

1911 yılında Bulgaristan'ın Sofya şehrinde doğan Vangeliya Pandeva Gushterova'yı tüm dünya Baba Vanga olarak tanıyor. Gözleri görmeyen Baba Vanga, kehanetleri ile Balkanların Nostradamus'u olarak kabul ediliyor. Ünlü kahin Nostradamus gibi, sonradan gerçek olan kehanetlerde bulunarak, uluslararası üne kavuştu. Hayattayken kehanetleri Bulgar hükümeti tarafından kaleme alınarak saklanan Baba Vanga'nın söylediklerinin büyük bölümü doğru çıktı. 1996 yılında hayatını kaybeden Baba Vanga'nın kehanetleri hâlâ ilgi görüyor ve bazıları gerçekleşiyor.

Yıllar önce Baba Vanga 2022 yılı içerisinde Sibirya’da ölümcül bir virüsün keşfedileceğini öngörmüştü. Söz konusu virüsün hızla yayılıp kontrolden çıkacağı da korkutan öngörüler arasında yer almıştı. Sibirya'daki keşif sonrası Bulgar kâhin Baba Vanga'nın kehaneti yeniden gündeme geldi.

SİBİRYA'DA YENİ KEŞİF

Bilim insanları geçtiğimiz hafta Sibirya'da yaptıkları araştırmada 48 bin 500 yıldır donmuş halde olan bir vürüs keşfettiler. Uzmanlar yıllar öncesinden gelen virüslerin yeni bir pandemi oluşturma tehlikesine dikkat çekti. Birçok sosyal m edya kullanıcısı, yeni keşif sonrasında 'Baba Vanga'nın 2022 kehaneti gerçek oldu' yorumunda bulundu.

BABA VANGA'NIN 2022 KEHANETLERİ

Baba Vanga'nın 2022 kehanetleri bununla da sınırlı değil. Baba Vanga'nın kehanetlerine göre 2022'de Avustralya ile birlikte birkaç Asya ülkesinde yoğun sel felaketleri meydana gelebilir. Ünlü kahin daha önce de 200 binden fazla insanın öldüğü 2004 tsunamisini öngörmüş ve büyük bir dalganın kıyıları kaplayacağını ve insanları yok edeceğini söylemişti.

İÇME SUYU KRİZİ

Bir diğer kehanete göre 20222 yılında dünya üzerinde birçok şehir içme suyu kıtlığı yaşayabilir. Nüfus artışı ve nehirlerin kirlenmesi, çoğumuzun su kıtlığı yaşamasına neden olacak. Birçok devlet yeni kaynaklar bulmak için çözüm arayışına girecek.

UZAYLILAR GELİYOR

Son günlerde bilim insanlarının gizemini çözmeye çalıştığı 'Oumuamua' olarak bilinen asteroid de Bulgar kahinin tahminleri arasında yer aldı. Kehanete göre bu göktaşı uzaylılar tarafından Dünya'da yaşam aramak için gönderilecek.

ÇEKİRGE SALDIRISI VE SONRA KITLIK

Baba Vanga 2022 yılı içerisinde dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan Hindistan'da sıcaklığın 50 dereceye çıkacağını, çekirge ve benzeri canlıların tarlaları işgal edeceğini öngörüyor. Peş peşe yaşanan felaketlerden sonra Hindistan'da büyük bir kıtlık bekleniyor.

SANAL HAYAT KONTROLÜ ELE ALIYOR

Bulgar kahinin "İnsanların bedenleri dik olmayacak, kamburları çıkacak” sözünü inceleyen uzmanlar bunun gün geçtikçe artan teknoloji bağımlılığı ile alakalı olduğunu iddia ediyor.Kehanete göre 2022 yılında birçok insan teknoloji sarmalı içerisine girecek ve sanal hayatla gerçek hayat birbirine karışacak.

GERÇEKLEŞEN KEHANETLER

Baba Vanga'nın yaptığı öngörüden sonra Rus denizaltısı Kursk'un 2000 yılında batmasıyla Dünya çapında öne çıkmıştı.Ölümünden önce Baba Vanga, Kursk'ta birçok insanın sel felaketinden etkileneceği konusunda uyarılar yapmıştı.Baba Vanga'nın 2008'de Barack Obama'nın ABD Başkanı seçilmesini öngördüğü de söyleniyor.