Dünyada meydana gelen pek çok olayı neredeyse yüz yıl önceden haber veren ve kehanetlerinin tutması ile meşhur kör mistik Baba Vanga, ölümünden önce 2024 yılı için pek çok kehanette bulundu. Kehanetler arasında Rus lider Putin'e, kendi vatandaşından suikasttan bugüne kadar dermansız görülen hastalıklara tedavi süreçleri bile bulunuyor. İşte Kör Mistik Baba Vanga'nın 2024 yılı için verdiği kehanetler...

1911 yılında Osmanlı’ya bağlı Sofya şehrinde doğan Vangeliya Pandeva Gushterova'yı tüm dünya Baba Vanga ismiyle tanındı. Gözleri görmeyen Baba Vanga, kehanetleri ile Balkanların Nostradamus'u olarak kabul edildi. Ünlü kahin Nostradamus gibi, sonradan gerçek olan kehanetlerde bulunarak, adını tüm dünyaya duyurmayı başardı.

Hayattayken kehanetleri Bulgar hükümeti tarafından kaleme alınarak saklanan Baba Vanga'nın söylediklerinin büyük bölümü doğru çıktı. 1996 yılında hayatını kaybeden Baba Vanga'nın kehanetleri hâlâ ilgi görüyor ve bazıları gerçekleşiyor.

11 EYLÜL'Ü BİLDİ

Baba Vanga'nın tahminleri her ne kadar karışık olsa da 2001'de Amerika'daki İkiz Kuleler hakkında yaptığı "çelik kuşlar tarafından saldırıya uğrayacak" öngörüsü, gerçek çıktı.

İddiaya göre Baba Vanga 1989'da "Amerikan kardeşler çelik kuşların saldırısına uğradıktan sonra düşecek. Kurtlar bir çalıda uluyacak ve masumların kanı fışkıracak" kehanetinde bulundu. Baba Vanga'nın 2023 kehanetlerinde şunlar yer alıyor.

PUTİN, SUİKASTE KURBAN GİDECEK

Baba Vanga'nın 2024 kehanetlerine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinden biri tarafından suikasta uğrayacak. Bu kehanet, Kremlin'in Putin'in ölü olduğuna dair çıkan söylentileri yalanlamasının ardından ortaya çıktı.

Bir Telegram kanalında ortaya atılan iddialara göre, Putin Moskova'nın kuzeyindeki Valdai sarayında ölmüştü. Kremlin, Putin'in kanser olduğu ve sağlığının kötüleştiği iddialarını da sürekli olarak reddetti.

AVRUPA’YA TERÖR HAKİM OLACAK

Baba Vanga’nın Avrupa ana kıtası için kehanetinde ise korkunç bir yıl görünüyor. ‘Büyük bir ülkenin’ biyolojik silah testleri ya da saldırısı gerçekleştireceğini iddia etti.

Baba Vanga, ayrıca teröristlerin Avrupa'da kaosa yol açacağını da öngördü.

KORKUNÇ DOĞAL AFETLER YOLDA

Kör mistik, önümüzdeki uzun sürecek bir süreçte Dünya’nın bir yörünge değişikliği yaşayacağını söyledi. Bu değişimin hızlanması halinde ise Dünya’yı büyük doğal afetler ve radyasyon artışı beliyor.

BÜYÜK BİR KRİZİN ARDINDAN ‘DOĞU’DAN ÇIKAN SÜPER GÜÇ

2024 yılında büyük bir ekonomik kriz olacağını iddia eden Baba Vanga, tüm dünyanın bundan ekleneceğini söyledi. Yaşanacak sıkıntıların ardından ekonomik gücün Batı’dan Doğu’ya geçtiğini söyleyen Baba Vanga, bu değişimin yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.

SİBER ATAKLAR ÇOĞALACAK

Teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiği bilinen kör mistik, siber atakların da artacağını ve bu saldırıların ulusal güvenlik sorunları çıkarak noktaya varacağını söyledi.

ALZHEİMER VE KANSERE TEDAVİ

Son olarak Baba Vanga, tıp alanında da şoke edici bir kehanette bulundu. Kör mistik, 2024 yılında Alzheimer ve kanser gibi tedavisi mümkün olmayan hastalıklara yeni tedaviler bulunacağını iddia etti.