Fenerbahçe'de son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Fenerbahçe gözler başkanlık seçimine çevrilmişken Aziz Yıldırım dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ali Koç'a tepki gösteren Yıldırım, bir çağrıda da bulundu. İşte detaylar...

Fenerbahçe'de seçime kısa süre kala Aziz Yıldırım ve Ali Koç'tan peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Sports Digitale'e konuşan Aziz Yıldırım, Ali Koç'a tepki gösterirken, bir çağrıda da bulundu. Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından ön plana çıkanlar şu şekilde:

Adam Buksa başladı, Wout Weghorst bitirdi Adam Buksa başladı, Wout Weghorst bitirdi

'ŞAMPİYONLUK SÖZÜ VEREMEYEN BAŞKAN OLMAZ'

Hafta sonu birbirimizi kırmadan, incitmeden bir kongre olmasını diliyorum. Ben 4 sene başarısız oldum diye gönderildiysem, 6 senelik başarısızlık karşısında da kongre üyelerimizin doğru kararı alacağına inanıyorum.

Ben 'Şampiyon yapacağım' diyorum. Onlar diyemiyor bunu. Şampiyonluk sözü veremeyen bir insan, başkan olamaz. 'Ben varken Fenerbahçe'yi şampiyon yapmazlar' diyorsan bunun bahanesi olmaz.

'MONTELLA İLE GÖRÜŞTÜLER'

Ben geldim Mourinho ile görüştüler. Mersin'de Bursa'da söyledikleri İsmail Kartal'ın ekibini Volkan gibi bizi çocuklarla güçlendirmek istedikleriydi. A Milli Takım antrenörü ile de görüştüler, 'Maçlar bitsin sonra görüşelim' cevabını aldılar.

'ALİ KOÇ GELSİN, AÇIKLASIN'

Bankalar Birliği ile 330 milyon dolarlık anlaşma yaptılar. Hani benim borcum 600'dü? Geri kalan 300 milyon dolar nerede? Niye yalan söylüyorsunuz?

Fenerbahçe, şu an benim bıraktığım borç durumundan daha da kötü durumda. Ali Koç, "Fenerbahçe'den alacağım yok" diyor. Bu kitapta var, 1.5 milyar TL alacağı gözüküyor. Gelsin, açıklasın her şeyi.

'İSMAİL KARTAL'I BEN ANTRENÖR YAPTIM'

Ben liderim, başkan değilim. Yapım gereği olamam da. 6 senedir ne yaptılar? Ben 'Galatasaray'ı yeneceğiz' demesem yener miydik? İsmail Kartal beni Allah'a havale edeceğine kendi yöneticilerini etsin. Benden önce görüştüklerini söylüyorlar Mourinho'yla. İsmail Kartal'ı da ben antrenör yaptım.

'MOURİNHO İSTERSE BRANCO İLE ÇALIŞABİLİRİZ'

Mourinho'ya teşekkür ederim 'Ben Fenerbahçe'nin hocasıyım' dediği için. Ali Bey devamlı tercüme ettiği için yanlış yönlendirme yapabiliyor Branco ile birlikte. Branco ile eğer Mourinho isterse çalışırız.

'SENİNLE DAHA UCUZA ANLAŞIR MI?'

Biz Mourinho'nun menajeri ile 15 milyon euroya anlaştık, menajerlik ücreti hariç. Bir de bahane uyduruyorlar 'Biz daha ucuza anlaştık' diye. Ya benimle 15'e anlaşan insan, seninle daha ucuza anlaşır mı? Ne olduğunu söyleyeyim o zaman, menajerine açıktan para verdiniz. Artık o Fenerbahçe'nin teknik direktörü, onun üzerinden polemik yapmamız yanlış.

'ÖZÜR DİLEMESİ LAZIM'

Geçen gün Ali Bey bir söz söyledi; 'At yalanı...' diye. Bütün kongre üyelerine hakaret ediyor. Böyle şey olur mu? Bütün camiadan özür dilemesi lazım.

'FEDERASYON SEÇİMLERİNDE ROL OYNAYACAĞIZ'

Federasyon seçiminde rol alacağız. Fenerbahçe'nin haklarını koruyacağını söyleyen, camianın içinden isim seçip koyacağız oraya. O arkadaşları, hem TFF yönetimlerine hem de kurullarına yerleştireceğiz. Orada güçlü olacağız. Her şeyden bilgimiz olacak.

Öte yandan Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a bir cevap daha geldi. Yıldırım, Koç'un televizyona çıkma teklifini tekrar geri çevirdi. Aziz Yıldırım'ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

"Sayın Ali Koç, yıllardır benimle birlikte televizyona çıkma isteğini, tarafımdan pozitif bir cevap alamamasına rağmen ısrarla yinelemektedir. Benim kendisiyle herhangi bir televizyon programına çıkma gibi bir planım bulunmamaktadır.

Muhatabımız, başkan adaylığım için eşsiz desteklerini tarafıma ileten, camiamızın çok değerli kulüp üyeleridir. Sayın Ali Koç'un bu konudaki ısrarı anlamsızdır; zira kendileriyle zaten 8-9 Haziran'daki Olağan Seçimli Kongre'de bir araya geleceğiz. Bu vesileyle, tüm kulüp üyelerimizi kongreye davet ediyor, Güçlü Fenerbahçe için, Şampiyonluklar İçin, Çocuklar İçin, oylarınızı bekliyorum."